Na trhu existuje bezpočet nejrůznějších typů úvěrů. Některé pochází od bankovních společností, jiné zase od těch nebankovních. Velice často se však prosazují i půjčky od lidí, od kterých si řekneme něco více. Jde o speciální P2P úvěry neboli peer-to-peer půjčky. Model jejich fungování je snadný a přináší sebou mimochodem řadu výhod. Na jedné straně je žadatel o peníze. Na té druhé zase investor, jenž je chce zhodnotit. A o celý proces se postará P2P platforma neboli společnost zaštiťující všechny náležitosti. Ať už jde o administrativu, bezpečnost a podobné věci.

Proč se zaměřit na půjčky od lidí?

Každý člověk má samozřejmě trochu individuální požadavky, ale možná právě vás osloví klady tohoto úvěrového řešení. S ním se v první řadě pojí celkem zajímavá úroková sazba. Ta povětšinou překovává nebankovní úvěry a přibližuje se těm bankovním. Z toho logicky plynou nižší náklady na splácení tohoto úvěru. Při vyřizování půjčky od lidí musíte počítat pouze s jediným, a tím je poplatek zprostředkovatelské společnosti. I přes něj se však půjčky od lidí velice často vyplatí.

Zvolíte-li toho správného poskytovatele P2P půjček, budete oproštěni od takových povinností, jakými jsou například povinnost žádat o peníze s ručitelem. Ten rozhodně není zapotřebí stejně, jako jiné zástavy. Na mysli máme hlavně ručení nemovitostí. U půjček od lidí nebudete spojováni ani s žádnými obtěžujícími a skrytými poplatky, kromě toho zprostředkovatelského. Zcela bezplatně vám bude nabídnuta řada úkonů, za něž si nechávají ostatní nebankovní společnosti platit.

  • Neplatíte za výplatu peněz na bankovní účet
  • Nehradíte mimořádné splátky nebo předčasné splacení

Mezi výhody půjček od lidí patří mimo jiné také fakt, že vše je realizováno v poměrně krátkém časovém úseku a bez jakýchkoliv složitostí. Vyplníte jednoduchou online žádost, což vám zabere maximálně 5 minut. Následné administrativní záležitosti jsou taktéž vyřizovány skrze internet, takže tím ušetříte nejenom svůj drahocenný čas, ale i peníze. Rozhodně nemusíte navštěvovat pobočku společnosti. U P2P půjček je mimo jiné dbáno také na dostatečnou ochranu osobních údajů a celkovou anonymitu. Do poslední fáze tak vlastně nevíte, od koho si půjčujete, protože vše zajišťuje P2P platforma.

Poskytovatelé P2P půjček

A víte, jaké z předních P2P platforem patří mezi nejoblíbenější v oblasti poskytování půjček od lidí? Jsou to minimálně dvě společnosti, se kterými se pojí řada výhod, anonymita, spolehlivost a přehledné smluvní podmínky.

Zonky půjčka
Úroky podobné těm v bankovních domech, možnost získat až 500 000 Kč, velice lidský přístup ke klientovi.
Bankerat půjčka
Přehledné tržiště, kam můžete vznést svoji poptávku, nízká hodnota RPSN a online žádost na internetu

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…