Půjčky od lidí jsou fenoménem dnešní doby. Oblast, která láká stále více zájemců, jež jí často dávají přednost dokonce i před bankovním segmentem. Peer-to-peer půjčky, kde v roli věřitele fungují ostatní lidé jsou na vzestupu a projekt Zonky.cz patří mezi nejvýraznější zástupce tohoto nového segmentu. Pojďme si o možnosti půjčit si peníze od lidí říct víc…

Největším poskytovatelem půjček od lidí je Zonky.cz

Fungování P2P půjček je jednoduché

Princip žádosti o úvěr tohoto typu je trochu odlišný od žádosti, kterou byste podávali v běžné bance. Dokonce lze tvrdit, že i doby pro vyřízení jsou velice podobné. Jen výsledek může být jiný, respektive hovořící ve prospěch půjčky od lidí. Na počátku všeho vznesete požadavek. Společně s ním musíte sdělit i svoje osobní údaje. A to nejenom jméno, příjmení a bydliště. Důležitá je také velikost příjmu, popřípadě další informace sloužící k ověření vaší celkové bonity. Tyto procesy má na starosti subjekt zajišťující Peer To Peer půjčky – v tomto případě tedy Zonky.

Půjčit peníze si můžete skutečně na cokoliv

Pokud je vše v pořádku a vy jste věrohodným a rozumně bonitním žadatelem, získáte přístup na tržiště půjček, tam můžete popsat svůj příběh. Krátce oslovíte potenciální investory na druhé straně. Proč by vám právě oni měli půjčit peníze za požadovaný úrok, v dané výši a v celkové době splatnosti. Pokud se vám podaří zaujmout, na peníze se ostatní lidé složí. I velké částky se často dokážou poskládat během 48 hodin. Vy samozřejmě dostanete částku jednorázově a splácíte ji prostřednictvím měsíčních plateb. O přerozdělování peněz investorům se nikterak nestaráte. Důležité je také zmínit, že vy (žadatel) zůstáváte anonymní, vaši identitu zná pouze Zonky.

Jak dlouho trvá vyřízení a schválení?

Ověření bonity klienta
1 – 2 dny
Sbírání peněz od investorů
1 – 2 dny

Půjčky od lidí na cokoliv

V případě tohoto typu nebankovního úvěru se mimochodem nemusíte omezovat ani účelem profinancování. Pokud si před investory „obhájíte“ svůj požadavek, získáte peníze v podstatě na cokoliv. Nové auto, vybavení nemovitosti, finance na studium, rodinnou dovolenou, apod. Výjimkou dokonce není ani refinancování stávajících závazků u ostatních bankovních či nebankovních domů.

Ostatní články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…