To, že si občas vezmeme jeden či více nevýhodných úvěrů se bohužel stává. Pak je poměrně těžké splácet tyto finanční závazky s ohledem na rodinný rozpočet, a ještě žít s vědomím, že přeplácíte více než musíte. Nad takovou neblahou úvěrovou situací však nemusíte zoufat, existuje totiž řešení. A tím je konsolidace od České spořitelny. Finanční produkt roku 2017, který v této kategorii obsadil druhé místo. A není se čemu divit. Konsolidace s nabízenými parametry vám totiž umožní ušetřit peníze, a to pouhým sloučením několika starých půjček v jednu jedinou.

Proč právě sloučení od České spořitelny?

Důvodů je více než dost. Pakliže bychom začali tím nejhlavnějším, je to bezpochyby absence jakéhokoliv papírování. Vy jako zákazníci se nemusíte o cokoliv starat. Pracovníci České spořitelny provedou vše potřebné za vás. To znamená, že zruší staré půjčky a převedou je k České spořitelně. Dále se můžete těšit na poměrně vysokou flexibilitu tohoto produktu. Pod tímto pojmem si můžete představit to, že máte možnost měnit velikost splátky v průběhu splácení. Jednou to bude směrem vzhůru, abyste své závazky co nejdříve splatili, jindy tomu bude naopak. Třeba v situaci, kdy nestíháte splácet. Nejlepší na všem je to, že u České spořitelny za takové změny nebudete cokoliv platit.

Konsolidace však přináší i řadu dalších kladů.

  • Garance úroku 5,9 % ročně – při částce 300 000 Kč se splatností na 9 let
  • Odpuštění patnácti posledních splátek při řádném splácení
  • Možnost sloužit libovolné typy úvěrových závazků

Parametry konsolidace České spořitelny

Sloučení půjček pod záštitou České spořitelny je přístupné pro každého, kdo prokáže svoji dostatečnou bonitu (schopnost řádně splácet). Na takového žadatele pak čeká možnost získat na sloučení úvěrů částku v rozsahu od 20 000 Kč do 800 000 Kč s maximální splatností až na 10 let. Vzhledem k tomu, že ke všem klientům je přistupováno individuálně, může maximální částka konsolidace dosáhnout až 2 500 000 Kč. Pokud navíc požádáte o konsolidaci s dalším spolužadatelem, navýšíte tím svou bonitu a máte šanci na nabytí větší peněžní sumy. Sloučením starých půjček můžete splnit i podmínky pro obdržení odměny za věrnost k bankovnímu účtu.

Otázky a odpovědi

Je možné odstoupit od smlouvy?
Ano, bankovní společnost Česká spořitelna vám umožňuje odstoupit od smlouvy do šedesáti dnů od jejího podpisu.
Jak se mohu chránit před situací, kdy nebudu schopen splácet své nové finanční závazky u ČS?
Pro takové případě lze v rámci konsolidace České spořitelny uzavřít pojištění proti neschopnosti splácet, které je cenově dostupné.
Musím ručit nemovitostí?
Nikoliv, pokud jste dostatečně bonitním klientem, budete oproštěni od jakéhokoliv zajištění. Dokonce nemusíte sdělovat ani prokázání účelu.

Příklad konsolidace ČS

Splácíte aktuálně dvě půjčky, z nichž jedna je ve výši 100 000 Kč při měsíční splátce 2 800 Kč a druhá ve výši 50 000 Kč při měsíční splátce 1 600 Kč? Pak využijte konsolidace od České spořitelny, která vám sumu 150 000 Kč nabídne s měsíční splátkou 2 208 Kč se splatností na 8 let. Tomu bude odpovídat úroková sazba 6,2 %. Ušetřit tak můžete až 26 496 Kč.

Další články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…