Konsolidace půjček je proces, díky kterému spojíte více svých půjček a závazků v jeden. Díky tomu se vám podaří každý měsíc ušetřit významné částky v rodinném rozpočtu. Konsolidace půjček sebou nese ještě řadu dalších výhod – jakých a která bankovní konsolidace je nejlepší? Odpovíme vám v našem článku.

Výhody konsolidace půjček

U konsolidací půjček výhody jednoznačně převažují, spojení dává smysl už u dvou úvěrů. Často ale takto je možné spojit i více jak 5 závazků v jediný. Jaké jsou tedy konkrétní výhody?

  • Ušetříte významnou částku na každé měsíční splátce
  • Získáte lepší přehled o výdajích – splácíte totiž pouze jednu půjčku
  • Parametry konsolidace si můžete přizpůsobit podle svých potřeb
  • Zkrátíte celkovou dobu splatnosti půjčky

Co lze refinancovat?

  • Bankovní i nebankovní půjčky
  • Kreditní karty
  • Kontokorent

Nejčastější otázky a odpovědi

Jak funguje konsolidace půjček?
Proces konsolidace funguje na bázi sloučení více úvěrů u více věřitelů v jediný. Banka jednoduše za klienta v podstatě převezme odpovědnost za úhradu jeho stávajících závazků a požaduje po něm pouze jednu pravidelnou splátku.
Kdy se konsolidace vyplatí?
Vždy, když máte problém se splácením vysokých splátek a chcete je snížit a získat opět větší finanční stabilitu. Spojením půjček totiž je možné změnit dobu splatnosti a úrokovou sazbu. Obecně se konsolidace vyplatí takřka vždy.
Co lze konsolidovat?
Podmínky mohou být různé, ale obvykle je možné refinancovat půjčky od bank ale i nebankovních společností, kreditní karty, kontokorenty a případně i leasingové úvěry.

Nejlepší bankovní konsolidace půjček

Nejvýhodnější konsolidaci v českém bankovním sektoru nabízí Air Bank. Spojit lze sice „pouze“ 5 závazků, za to až do celkové výše 600 000 Kč. Při řádném splácení a zisku bonusových zvýhodnění navíc celkový úrok klesá až na velmi nízké hodnoty. Navíc neplatíte vůbec žádné poplatky za předčasné splacení, stejně tak jako za vyřízení a vedení vašeho účtu. Air Bank je rozhodně nejlepší bankovní konsolidace.

Air Bank

Nebankovní konsolidace půjček

Také Home Credit nabízí refinancování půjček, celkem dokáže spojit až 8 úvěrů z půjček, kreditních karet a kontokorentů. Úrok sice není tak dobrý, jak v bance, ale i tak je velmi přijatelný. Home Credit navíc nabízí řadu nadstandardních služeb – např. možnost snížit splátku, nebo ji až 4× odložit, případně se pojistit proti nesplácení.

Home Credit

Další zdroje:

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…