Na internetu naleznete spoustu poskytovatelů půjček, kteří inzerují svůj produkt jako „půjčka každému“. Jinými slovy se snaží navodit dojem, že půjčují peníze skutečně každému žadateli. Tyto půjčky „pro každého“ jsou ale nesmyslné a často na hranici dobrých mravů. Žádný z poskytovatelů totiž nepůjčuje peníze všem žadatelům a to hned z několika důvodů…

Dotaz „půjčka každému“ na Seznam.cz

Půjčka každému ihned

Proč je půjčka pro každého nesmysl?

Je naprosto běžné, že někteří poskytovatelé mají průměrně vyšší schvalovatelnost žádostí o půjčku (např. 123půjčka) a někteří ji mají ve srovnání výrazně nižší (obvykle banky). Tento rozdíl je dán různými kritérii, kterými daný věřitel prověřuje jednotlivé žadatele. Někdo je má nastaveny velmi přísně (a například žadatel se záznamem v registru dlužníků automaticky nemá šanci) a někdo je benevolentnější a bere v potaz i jiná kritéria. Půjčka pro každého je však nesmysl vždy!

Solidní poskytovatel půjčí jen tomu, kdo má na splácení

Prověřený a férový poskytovatel vždy půjčí pouze žadateli, který má na splácení. Dříve to nebylo zcela běžné a někteří nebankovní poskytovatelé si postavili svou živnost právě na tom, že se snažili své klienty předlužit, dostat do dluhové pasti a následně inkasovat vysoké sankce, případně se skrze ručení dostat k nemovitosti a tu výhodně prodat. Toto již do budoucna nebude možné, ve prospěch žadatelů se totiž výrazně změnila legislativa. Známe společnosti však touto cestou nikdy nešly a vždy bylo jejich prvořadým cílem půjčovat peníze klientům, kteří řádně splácí – vymáhání je totiž časově i finančně náročné.

Vyhněte se podvodným půjčkám!

Jedním ze zřejmých signálů, jak rozeznat neférového a podovodného poskytovatele úvěrů a půjček je právě slib půjčení peněz úplně každému. Realita je však taková, že poskytovatel peníze vůbec nepůjčí, anebo pouze za tak nevýhodných podmínek, že doporučujeme vůbec o takové nabídce neuvažovat. Na trhu je dostatek online půjček u nichž se nemusíte obávat nekalého jednání.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…