Současný finanční trh je doslova přehlcen úvěrovými produkty, v nichž se mnozí žadatelé o peníze jen obtížně vyznají. Respektive neznají všechny jeho možnosti, a proto se stále a dokola obrací výhradně na ty nejznámější typy půjček. Mezi ně patří hlavně ty bankovní, popřípadě klasické nebankovní spotřebitelské úvěry.

Méně obvyklé způsoby, jak si půjčit peníze

Proč se ale omezovat běžným standardem, když je tu varianta daleko pestřejšího a rozmanitějšího výběru? Nyní vám představíme tři další úvěrové produkty, na něž mnozí klienti možná zbytečně zapomínají, protože i prostřednictvím nich můžete obdržet odpovídající finanční sumu se zajímavými splátkovými podmínkami.

Kontokorent

Tento typ bezhotovostní půjčky se nabízí především majitelům bankovních účtů. Zjednodušeně řečeno jde o možnost čerpat peníze nad rámec zůstatkové částky na kontě. Zkrátka, půjdete „do mínusu“, který budete následně splácet. Tento model úvěrování lze využívat opakovaně v podstatě každý měsíc (což ale není vhodné z hlediska bonity). Na základě vašeho celkového příjmu vám bude nastavena výše kontokorentního úvěru. Níže uvádíme několik podstatných informací spjatých s tímto řešením.

  • Délky splatnosti se pohybují v řádu měsíců, nejpozději do jednoho roku
  • Revolvingový typ úvěru, čerpat můžete opakovaně
  • Vyšší úrokové sazby oproti klasickým půjčkám

P2P půjčky

Peer-to-peer půjčky od lidí. Přesně taková informace se skrývá za zkratkou P2P, nejznámější u nás je pravděpodobně platform Zonky od Home Creditu. Jak můžete správně tušit, na jedné straně jsou investoři, na té druhé zase žadatelé, kteří si chtějí půjčit peníze. Konkrétní nebankovní poskytovatelé pak zajišťují spojení obou těchto segmentů, a to jak z pohledu technického řešení, tak z toho administrativního a smluvního. Také k půjčkám od lidí se váže řada důležitých informací.

  • Na peníze mají mnohdy nárok i ti, kdo byli odmítnuti v klasické bankovní instituci
  • Úrokové sazby patří k těm výhodnějším, často předčí běžné spotřebitelské půjčky
  • Schválení a vyřízení P2P půjčky je spjato s poplatkem

Kreditní karty

Třetím typem úvěru, na který se občas zapomíná jsou kreditní karty. V tomto směru jde spíše o platební nástroj, jež můžete nosit neustále při sobě. Na kartě je stanoven úvěrový rámec dle vaší celkové bonity. Platit lze za jakékoliv služby a produkty. Mezi velké klady kreditních karet patří hlavně benefity a bonusy ve formě věrnostních programů. Co se týče stručné charakteristiky, přinášíme ji zde.

  • Možnost využít bezúročného období pro vrácení peněz v délce trvání až 55 dnů
  • Úrok mimo bezúročné období je vyšší
  • Výběry z bankomatů v hotovosti jsou spojeny s poplatky, takže ji raději využívejte pouze bezhotovostně

Jestliže stojíte před otázkou volby půjčky v odpovídající výši, zkuste do svého výběru zahrnout i tyto produkty, které se pro vás možná stanou tím nejlepším řešením.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…