Nebankovní půjčka od německé technologické společnosti Kreditech nedávno prošla výraznými obměnami. Zaimo je nyní mnohem atraktivnější pro nové zákazníky, nabízí vyšší úvěrové částky i delší dobu splatnosti. Díky tomu ale tak získává nové a silné soupeře, má oproti nim co nabídnout? Naše recenze Zaimo půjčky vám dá odpovědi.

Základní informace o půjčce Zaimo

Půjčka Zaimo ve znamení rychlosti

Zaimo vždy vynikalo rychlostí vyřízení žádosti, všechny informace o žadateli totiž vyhodnocuje automaticky 24 hodin denně. Rozhodnutí o schválení půjčky tak klient obdrží takřka ihned – do minuty. Nevýhodou je, že Zaimo pro vyhodnocení potřebuje více informací, než je obvykle běžné. Systém se například snaží vyhodnotit klienta i podle jeho profilu na sociální sítích a vyžadává si proto přístup. Ten je nepovinný, ale povolení přístupu smysl dává. Zaimo totiž nemůže bez vědomí klienta nic odesílat na zeď, pouze analyzuje data a nabízí za to slevu na půjčku.

Tabulka splátek na Zaimo.cz bohužel chybí

Jak již bylo řečeno, přístup u Zaimo půjčky je trochu odlišný – tak napříkad tabulka splátek na webu zcela chybí, Zaimo totiž nabídku sestavuje právě podle vyhodnocení nezávazné žádosti. Na webu tak je pouze jeden ilustrativní příklad splátek, konkrétní nabídku ale žadatel obdrží až v předposledním kroku své žádosti. My to vidíme jako nevýhodu, ale faktem je, že bonitní klient díky tomu může být zvýhodněn a získat lepší půjčku.

Webové stránky společnosti www.zaimo.cz

Výhody a nevýhody

  • Půjčka Zaimo je dostupná bez kontroly registru dlužníků SOLUS
  • Není nutné dokládat finanční příjem a není potřeba ručitel nebo zástava
  • Půjčka je dostupná také rodičům na mateřské dovolené, OSVČ a seniorům
  • Vysoký úvěrový limit až 75 000 Kč se splatností až 3 roky
  • Předčasné splacení půjčky je možné kdykoliv a bez sankcí
  • Neplatí se žádné poplatky za sjednání a vyřízení půjčky
  • Konkrétní nabídka je sestavena až podle vyhodnocení nezávané žádosti
  • Úroková sazba je poměrně vysoká, v porovnání s konkurencí průměrná
  • Schvalovatelnost žádostí byla v minulosti velmi nízká, nyní se ale zlepšuje

Je Zaimo půjčka lepší než Provident?

Tím jak poskytovatel půjčky Kreditech upravil její parametry, změnila se také konkurence, se kterou je možné ji porovnávat. Konkurenční produkty tak jsou například Provident, Amigoz, BB půjčka či Pronto půjčka. Oproti nim má Zaimo výhodu v rychlost vyřízení, srovnání snese co se výše úrokové sazby týče (tu bychom ale uvítali nižší), naopak ztrácí nedostatečně informativním webem. Zaimo naším favoritem není (u klientů například vede podle recenzí 123půjčka), ale rozhodně Zaimo není podvod, ale naopak v něm vidíme možnou alternativu známějším nebankovním půjčkám s větší tradicí.

Další zdroje

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…