Vzít si půjčku není v dnešní době nic až tak složitého. Pokud splňujete alespoň minimální požadavky, povětšinou obdržíte požadovanou finanční sumu v plné výši. Pokud jste byli dostatečně obezřetní a dokázali si následky splácení takového úvěru promyslet a zjistit do nejmenšího detailu, pravděpodobně budete nadmíru spokojeni. Jenže, jsou tu mezi námi i tací, kteří takové štěstí neměli nebo jednoduše vsadili na rizikové půjčky devastující jejich rodinný rozpočet. Zbytečné množství poplatků navíc, vysoká úroková sazba a měsíční splátky na hranici únosnosti. To je model, z něhož je třeba se co nejrychleji vymanit. A právě tento článek vám představí dvě podobné cesty s celkem pozitivním výsledkem.

  • Refinancování půjčky
  • Konsolidace půjček

Refinancování půjčky

Pod pojmem refinancování půjčky si představte nahrazení stávajícího úvěru půjčkou novou, která bude daleko flexibilnější, a hlavně spojena s lepšími splátkovými podmínkami. To znamená, že za pomoci refinancování úvěru se dopracujete k nižší úrokové sazbě, vyhnete se řadě nepříjemných poplatků a ve výsledku můžete platit méně. To samozřejmě do značné míry ovlivňuje to, zda si budete chtít půjčit ještě nějaké peníze navíc nebo si prodloužíte termín splatnosti. Pak je třeba počítat s faktem, že přeplatíte více.

Refinancování půjčky dnes dokáží s přehledem zajistit banky i nebankovní společnosti. U mnohých poskytovatelů se dokonce nemusíte starat ani o nejmenší detaily. Daný subjekt za vás vyřídí vše potřebné. Zejména uhradí starou půjčku (pozor, někdy vám poskytne peníze a uhrazení ponechá na vás), popřípadě včetně sankčních poplatků za předčasné splacení a nastaví splátku novou. Tento proces je obvykle spojen s termínem několika dnů, takže začít šetřit můžete celkem brzy.

Konsolidace půjček

Konsolidace úvěrů do jisté míry představuje to samé, jako refinancování půjček. Jen s tím rozdílem, že za slovem konsolidace se skrývá sloučení vícero finančních závazků naráz. Tento produkt je vhodný hlavně pro ty, kdo mají více jak jednu půjčku a chtějí je nahradit půjčkou novou a hlavně jedinou. To vám přinese nejenom úsporu peněz, ale také menší administrativní zátěž. Je rozhodně lepší, když člověk platí jeden dluh měsíčně nežli více najednou, díky čemuž pak lehce ztrácí orientaci ve svých výdajích. I zde se ale vyplatí počítat i porovnávat, neplatí totiž vždy, že konsolidace musí vyjít výhodněji.

Co je možné konsolidovat?

  • Spotřebitelský úvěr
  • Leasing
  • Kontokorent
  • Kreditní karty

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…