Rok se s rokem sešel a jsou tu opět aktuální výsledky finanční soutěže Finparáda 2017. Prostřednictvím následujících řádků vám přinášíme aktuální skóre v několika populárních kategoriích zaměřených v podstatě na všechny finanční produkty. Chybět nebude ani Cena veřejnosti a Cena za inovace a zajímavosti v tomto segmentu.

Výsledky finanční soutěže Finparáda 2017

I v sedmém úspěšném ročníku se na vyhlašování cen podíleli především specialisté posuzující i ty nejmenší detaily. Výsledkem jsou pak dlouhodobě očekávané kategorie se třemi neúspěšnějšími produkty.

Vítězové jednotlivých kategorií

Nejprve se pojďme zaměřit na osobní bankovní účty. V jejich případě bylo hodně vsazeno na bezplatnost řady přidružených služeb. I díky tomu vypadá hodnocení na prvních třech místehch následovně.

 1. Běžný účet od Equa Bank
 2. mKonto od mBank
 3. Malý tarif od Air Bank

U spořicích účtů nehrála ani tak důležitou roli cena, protože většina těchto zhodnocovacích prostředků je zdarma, ale spíše velikost úrokové sazby. Zkrátka to, jaký produkt vám přinese co největší užitek uložených peněz.

 1. Wüstenrot spořicí účet od Wüstenrot hypotéční banky
 2. Spořicí účet od Air Bank
 3. FÉR spoření PLUS od Sberbank

Termínované vklady se z pohledu úročení zůstatkové částky dostaly samozřejmě před spořicí účty. Právě u nich hrál úrok pravděpodobně tu nejzásadnější roli. A možná i zrovna to rozhodlo o celkovém pořadí.

 1. Termínovaný vklad od NEY spořitelní družstvo
 2. Termínovaný vklad od Československého úvěrního družstva
 3. Termínovaný vklad Artesa STANDARD od Artesa, spořitelní družstvo

Velice oblíbenou kategorií jsou bankovní spotřebitelské úvěry. Vybírány jsou navíc pouze ty, které mají bezúčelový charakter. Půjčky tohoto typu lze využít v podstatě na cokoliv.

 1. Půjčka od Air Bank
 2. PRESTO půjčka od UniCredit Bank
 3. ČSOB Flexi půjčka na cokoliv od Československé obchodní banky

Jestliže potřebujete sloučit pár úvěrů do jednoho jediného s výsledkem, jakým jsou lepší splátkové podmínky a nižší úrok, možná se vám hodí některý z těchto finančních produktů zvaných konsolidace.

 1. Převedení půjček od Air Bank
 2. Konsolidace půjček od České spořitelny
 3. Sloučení úvěrů v rámci PRESTO půjčky od UniCredit Bank

Krátkodobé nebankovní úvěry mají samozřejmě také svého vítěze. Tato kategorie je mimo jiné označována, jako mikropůjčky, protože jde o půjčky menší velikost s kratší dobou splatnosti.

 1. Půjčka Kamali
 2. Zaplo půjčka
 3. Rychlá SMS půjčka od Via SMS

Poměrně ožehavým tématem několika posledních měsíců jsou hypotéční úvěry. Ty byly posuzovány komplexně a v jejich případě hrála důležitou roli i výsledná úroková sazba.

 1. mHypotéka Light od mBank
 2. Hypotéka České spořitelny
 3. U hypotéka účelová od UniCredit Bank

Finparáda 2017 se nezaměřuje pouze na finanční produkty typu bankovní účet nebo spotřebitelský úvěr. Vyhlašovány jsou i mnohé další kategorie zaměřené na pojištění a doplňkové služby.

Rizikové životní pojištění

 1. Allianz život od Allianz pojišťovny
 2. NN Život od NN Životní pojišťovny
 3. Na Přání od Kooperativa pojišťovny

Investiční životní pojištění

 1. NN Smart od NN Životní pojišťovny
 2. FairLife od MetLife pojišťovny
 3. Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny

Doplňkové penzijní spoření

 1. Conseq penzijní společnost
 2. Česká spořitelna – penzijní společnost
 3. NN Penzijní pojištění

Cena veřejnosti Finparáda 2017

Také veřejnost měla příležitost podílet se na vyhlašování výsledků Finparáda 2017, a to prostřednictvím takzvané ceny veřejnosti. S pomocí transparentního hlasování o nejlepší produkt bez ohledu na konkrétní kategorii vyhrála Conseq penzijní společnost. Konkrétně šlo k Doplňkové penzijní spoření, které v poslední době získává stále větší popularitu. Finparáda 2017 neopomněla ani na vyhlášení ceny za inovátorské postupy, rozvoj služeb a výjimečnost. Tuto cena získala Smart Banka od MONETA Money Bank.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…