Japonská půjčka, dříve známá jako Click Credit (k přejmenování došlo v polovině července 2015), je nebankovní produkt za kterým stojí Home Credit. Japonská půjčka je v mnohém výjimečná a předčí svými parametry většinu ostatních půjček před výplatou. Čím si zaslouží pozornost?

Japonská půjčka do výplaty

Zcela určitě lze tvrdit, že Japonská půjčka patří mezi nejrychlejší půjčky na trhu. Vyřízení žádosti totiž probíhá nonstop do jedné minuty a převod peněz dokáže garantovat (avšak za poplatek 199 Kč) již do 10 minut. Vlastní účty má poskytovatel u KB, České spořitelny, GE Money, ČSOB, Raiffeisenbank a FIO banky. Pokud máte účet u některé z jmenovaných bank, peníze obdržíte již během několika minut i bez poplatku. U všech ostatních pak nejpozději druhý den. Připlácet si za expresní převod peněz tedy nemá velký smysl, Japonská půjčka je zkrátka rychlá tak jako tak.

První půjčka až 4999 Kč na 30 dní zadarmo

Pokud si u Japonské půjčky půjčujete poprvé, můžete půjčku až 4999 Kč na jeden měsíc získat zcela zdarma. Pokud ji tedy splatíte včas, nepřeplatíte ani korunu navíc. 4999 Kč je také maximální částka, kterou si je možné napoprvé půjčit. Pro stálé zákazníky pak má Home Credit nachystanou ještě lepší nabídku, nabízí totiž až 50 000 Kč na 12 měsíců. Nevýhodou však může být, že jsou kontrolovány registry dlužníků SOLUS a půjčka nemá zrovna vysokou schvalovatelnost. Nadruhou stranu u malé půjčky není nutné dokládat finanční příjem a půjčku může získat i nezaměstnaný žadatel.

Nejnižší RPSN na trhu?

Japonská půjčka se chlubí jednou z nejnižších úrokových sazeb mezi nebankovními půjčkami na trhu. Nutno dodat, že má objektivně pravdu. Za každých půjčených 1000 Kč totiž zákazník zaplatí pouze 33 Kč. Půjčka 3000 Kč na 30 dní tak stojí pouze 3099 Kč (+ 1 Kč navíc, zasílaná pro ověření vlastníka bankovního účtu). To je nabídka, která skutečně nemá mezi nebankovními půjčkami mnoho konkurentů.

Tabulka splátek Japonské půjčky

Půjčka Doba splatnosti Poplatek Celkem
1000 Kč 30 dní 33 Kč 1033 Kč
4999 Kč 30 dní 165Kč 5164 Kč

Dobré vědět předem

Co musí splňovat žadatel o půjčku?
Minimální věk 18 let a trvalé bydliště na území České republiky.
Kontrolují se registry dlužníků SOLUS?
Ano, registry dlužníků jsou kontrolovány. Žadatel se záznamem může podat žádost, záznam totiž není automaticky důvodem k zamítnutí půjčky. V praxi je ale však 80 % podobných žádostí zamítnuto.
Vyžaduje poskytovatel doložení potvrzení o příjmu?
Obvykle ne, ale v ojedinělých případech může být vyžadováno.
Není Japonská půjčka podvod?
V žádném případě! Půjčka neobsahuje rozhodčí doložku, sankce v případě problémů se splácením jsou pouze 79 Kč za každých půjčených 1000 Kč, ale mají nastavený strop na 799 Kč. Navíc lze půjčku do 14 dnů od uzavření vypovědět zcela bez udání důvodu. Home Credit a.s. navíc patří mezi největší a nejprověřenější poskytovatele nebankovních úvěrů v ČR.

Výhody a nevýhody Japonskapujcka.cz

  • Jedna z nejlevnějších nebankovních mikropůjček v Česku
  • Vyřízení žádosti a převod peněz na účet během několika minut
  • Smlouva neobsahuje rozhodčí doložku, ani likvidační sankce

Nevýhody však také musíme zmínit.

  • Půjčka má poměrně nízkou schvalovatelnost
  • Poplatek za 199 Kč pro expresní převod peněz je zbytečný

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…