Registr dlužníků SOLUS sdržuje ve svých řadách poskytovatele bankovních a nebankovních půjček, leasingové společnosti, mobilní operátory a řadu dalších společností se kterými přicházíme denně do styku. Dostat se do registru SOLUS znamená pro žadatele značné komplikace. Jak tedy dosáhnout výmazu za SOLUSu?

Co je SOLUS

Jedná se o registr v nimž si jednotlivé členské společnosti vyměňují informace o klientech, kteří mají prodlení se splácením, anebo rovnou delší dobu dluží peníze za poskytnuté služby. „Dostat se do SOLUSu“ nemusí být složité, dostat se ven však ano. V případě mobilního operátora například stačí nezaplatit dvě, po sobě jdoucí, vyúčtování. Pokud pak klient má záznam v registru dlužníků, narazí např. v bance při žádosti o půjčku, ta mu ji rovnou zamítne. Řešením může být nebankovní sektor, ale ani tam nemusí být vždy vyhráno, řada nebankovek totiž také registr kontroluje.

Kde si půjčit se záznamem v SOLUSu?


Jak na výmaz ze SOLUSu?

Že máte záznam v registru dlužníků SOLUS zjistíte nečekaně v situaci, kdy budete potřebovat půjčit peníze (ale i v řadě jiných situací). O svém zápisu nemusíte nutně do té doby vůbec vědět. Zda-li máte záznam v registru zjistíte poměrně snadno na www.solus.cz, výpis je však placený a obdržíte ho buď poštou, nebo SMS zprávou.

Návod na vymazání

  • Zjistěte, která společnost vložila váš záznam do registru
  • Nechte si vyúčtovat veškeré závazky včetně úroků z prodlení
  • Všechny závazky splaťte do poslední koruny
  • Zašlete vyrozumění (písemně) o odvolání souhlasu s poskytování os. údajů
  • Požádejte registr SOLUS o vymazání vašich údajů (pokud tak neučiní věřitel)

Pokud se tak nestane, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů s podnětem k prošetření vašeho podnětu. Některé společnosti totiž záznam v registru ponechávají i v momentě (a ještě velmi dlouho po té), co byly všechny závazky zcela splaceny. Máte podobnou zkušenost? Jak jste postupovali? Podělte se o své zkušenosti v diskusi pod článkem.

Další zdroje:

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…