Cestovní pojištění je nepostradatelnou součástí každého cestovatele, který se s nadšením vydává za hranice České republiky, ať už je to z důvodu pracovní cesty nebo rodinné dovolené. Jenže, co když mimo území ČR vyrážíte častěji než jednou, a ještě na maximální dobu čtrnácti dnů, jak bývá zvykem?

Celoroční cestovní pojištění

V takový okamžik se vyplatí uvažovat o celoročním cestovním pojištění, jež vás ve výsledku může vyjít dokonce levněji. A to v porovnání s tím krátkodobým. Nutno však podotknout, že si vše musíte důkladně spočítat, protože existuje hned několik faktorů ovlivňujících výslednou cenu za celoroční cestovní pojištění.

Rozsah cestovního pojištění je tím nejzásadnějším

Jak asi správně tušíte, o celkových nákladech za celoroční cestovní pojištění z největší míry rozhodují limity pojistných rizik. Je velkým rozdílem, zda se pojistíte jen na jeden milion korun nebo to bude hned pět milionů korun a více. Vedle limitů je dalším rozhodujícím faktorem i celkový rozsah pojištění. V některých pojistkách totiž mohou být zahrnuty věci navíc. Kromě asistenčních služeb, ošetření a základní hospitalizace se můžete dopracovat k velice bohatým produktům. Níže uvádíme pár typů připojištění, která mají samozřejmě vliv na cenu celoročního cestovního pojištění.

  • Úrazové připojištění
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti
  • Pojištění zpoždění letu
  • Nadstandardní asistenční služby

Nakonec je třeba uvědomit si také to, do jakých destinací se vlastně budete vydávat, neboť většina pojišťovacích společností svoji produktovou nabídku rozděluje na Evropu a svět, popřípadě zvlášť na Spojené státy americké. Z logiky věci vyplývá, že výjezdy do evropských zemí vás ve výsledku vyjdou levněji než do celého světa. Přihlížet musíte i k tomu, jak dlouhou dobu budete v zahraničí setrvávat. Vzhledem k tomu, že vám přinášíme ceny celoročního cestovního pojištění s opakovanými výjezdy, můžete vyjet za hranice České republiky kolikrát chcete, jen návrat byste měli uzpůsobit maximální délce pobytu. Ta se obvykle pohybuje mezi 45 – 90 dny.

Kolik stojí celoroční cestovní pojištění?

Každá z pojišťovacích společností má samozřejmě trochu odlišné podmínky celoročního cestovního pojištění a své služby prezentují za pomoci vícero balíčků. I přesto se vám pokusíme přinést sumář orientačních cenových rozsahů.

AXA pojišťovna
v Evropě od 1 300 Kč do 2 500 Kč a ve světě od 2 700 Kč do 5 300 Kč
Česká podnikatelská pojišťovna
v Evropě od 1 000 Kč a ve světě od 1 200 Kč
Česká pojišťovna
v Evropě od 1 400 Kč do 2 700 Kč a ve světě od 2 700 Kč do 4 500 Kč
ČSOB pojišťovna
v Evropě od 1 000 Kč do 2 000 Kč a ve světě od 3 100 Kč do 4 600 Kč
Kooperativa pojišťovna
v Evropě od 1 000 Kč do 1 500 Kč a ve světě od 2 900 Kč do 3 500 Kč
Generali pojišťovna
v Evropě od 2 600 Kč do 3 600 Kč a ve světě od 3 700 Kč do 5 200 Kč
Uniqa pojišťovna
v Evropě od 400 Kč do 1 200 Kč a ve světě od 1 200 Kč do 3 600 Kč
Direct pojišťovna
v Evropě od 2 000 Kč a ve světě od 4 400 Kč
Union pojišťovna
v Evropě od 700 Kč do 2 000 Kč a ve světě od 1 400 Kč do 4 000 Kč
ERV pojišťovna
v Evropě od 3 300 Kč do 4 500 Kč a ve světě od 4 000 Kč do 5 200 Kč

Vyplatí se celoroční cestovní pojištění?

Otázka, na kterou si musíte bohužel odpovědět sami, a to především v závislosti na výše uvedených faktorech. Obecně lze však tvrdit, že většina základních celoročních cestovních pojištění se vyplatí zhruba od 50 – 60 dnů strávených mimo Českou republiku. U některých levnějších pojišťoven to může být doba ještě kratší. Vše je to ale o individuálních požadavcích zákazníka.

Další články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…