Rozhodnete-li se využít bankovní půjčku pro financování svých potřeb, určitě se vám dostane velkého výběru v této oblasti. Vždyť trh okupuje řada bankovních institucí, v jejichž produktovém portfoliu si dokáže vybrat i ten nejnáročnější zákazník.

Aktuální přehled RPSN úvěrů

Jenže, není banka jako banka a není půjčka jako půjčka. Jejich největší odlišností jsou především úrokové sazby a jim přidružené poplatky. Porovnání celkových nákladů tak může být docela pracné a časově náročné. Tuto situaci do jistě míry odlehčila novela zákona o spotřebitelských úvěrech z konce minulého roku. Právě ta dává bankovním společnostem jednu zásadní povinnost. Všechny svoje úvěry musí prezentovat včetně hodnoty RPSN neboli roční procentuální sazby nákladů. Z jednoho jediného čísla tak můžete vyčíst vše, co je zapotřebí. RPSN totiž zahrnuje jak úrok, tak všechny poplatky za rok.

Jak si stojí banky v České republice?

Abychom ale přešli od teorie k praxi, připravili jsme si pro vás výčet několika významných bankovních domů a jejich produktů, u nichž vám prozradíme, do jakých výšin se může vyšplhat maximální hodnota RPSN. Ta je totiž proměnlivá a vztahuje se k celkové bonitě klienta a jeho schopnosti splácet své závazky. Zcela úmyslně začneme výčtem těch největších RPSN a nakonec vám představíme ty nejmenší, k nimž vám možná sdělíme i pár informací navíc.

  • Raiffeisenbank – max. RPSN 21,9 %
  • Air Bank – max. RPSN 17,13 %
  • Česká spořitelna – max. RPSN 15,70 %
  • Sberbank – max. RPSN 10,61 %
  • mBank – max. RPSN 10,36 %

mPůjčka Plus od mBank

Abychom dostáli našich slibů z úvodu tohoto článku, přinášíme vám údaje o jednom z hodně výhodných neúčelových bankovních úvěrů u mBank. Je to mBank mPůjčka Plus, která vám již od počátku garantuje nejvýhodnější splátkové podmínky. Ty jsou každopádně stejné až do konce termínu splatnosti. Pakliže bychom měli vypíchnout několik hlavních předností této bankovní půjčky, budou to jistě tyto.

  • Získat lze úvěr do výše až 600 000 Kč
  • Neplatíte žádné poplatky předem, včetně těch skrytých
  • Flexibilita, v rámci níž si můžete upravit velikost měsíční splátky, termín úhrady a celkovou splatnost
  • Využít lze odklad splátek až o 6 měsíců

A víte, proč mPůjčka Plus se svou maximální hodnotou RPSN 10,36 % patří k těm nejlepším? Je to z toho důvodu, že společnost mBank je schopna jakoukoliv konkurenční nabídku překonat vždy o 0,2 % v případě RPSN. Spolehnout se můžete také na to, že kvůli vyřízení půjčky není třeba navštěvovat žádné vzdálené pobočky firem. Úvěr lze vyřídit z pohodlí domova za pomoci praktické online žádosti.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…