Pokud se chystáte vyrazit do zahraničí, neměli byste zapomenout na cestovní pojištění. To je povinnost, kterou zná bezpochyby každý. Jeho sjednání lze realizovat dvěma odlišnými způsoby. Buď se vydáte na pobočku společnosti nebo si v pohodlí domova či kanceláře sednete k počítači a provedete vyřízení online. A právě druhé variantě bude zasvěcen tento článek, respektive vám představíme výhody toho, když cestovní pojištění uzavřete na internetu.

Komfort a pohodlí na prvním místě

Na počátku všeho mnohé zájemce o cestovní pojištění nadchne už jen samotná možnost, že ihned po přečtení tohoto článku si mohou uzavřít cestovní pojištění. A to pohodlně přímo od stolu. Tento klad vás oprostí od povinnosti dojíždět do vzdálených poboček pojišťoven, čekat až na vás přijde řada a jednat s nevrlým pojišťovacím agentem. Takový scénář nenastane v okamžiku, kdy se rozhodnete cestovní pojištění uzavřít online.

Velký výběr nabídek

Pakliže byste dali přednost osobnímu jednání na pobočce věřte, že vám bude předložena pouze jedna nabídka konkrétní pojišťovny. Kde ale máte jistotu toho, že jde o nejvýhodnější řešení šité přímo na míru? Takové záruky získáte pouze při výběru cestovního pojištění online. Právě u něj máte možnost porovnat hned několik produktových nabídek naráz a vybrat si tu, jež vašim potřebám bude vyhovovat nejvíce. Za vámi akceptovatelnou cenu můžete díky srovnávači obdržet mnohem více věcí a širší pokrytí cestovního pojištění. Nehledě na to, že výběr výsledného produktu je celkem snadný a rychlý.

Šetřete svůj drahocenný čas a peníze

Z principu fungování cestovního pojištění online vyplývá, že kromě fyzických sil při docházení na pobočku ušetříte hlavně svůj čas. A ten může být v dnešní době hodně drahý. Ostatně, vyplnění vstupního formuláře s požadavkem na cestovní pojištění, včetně předložení výsledných nabídek nezabere více jak pět minut vašeho času. Ano, tak rychle lze vyhledat vhodné cestovní pojištění pro plánovanou cestu do zahraničí. A když už jsme u toho šetření, hodí se zmínit také to, že prostřednictvím online cestovního pojištění ušetříte i nemalé množství finančních prostředků. Právě uzavření smlouvy skrze internet je obvykle spojováno s nejrůznějšími slevami v řádu jednotek procent. Když k tomu natrefíte ještě na výhodné slevy a akční nabídky, můžete se oproti ceně na pobočce dostatek o celkem velkou částku níže.

Cestovní pojištění od A až do Z

Ve prospěch cestovního pojištění uzavřeného na internetu hovoří také to, že s pomocí této online cesty vlastně uzavíráte i samotnou smlouvu. Po výběru vhodné pojistky stačí provést platbu bankovním převodem nebo platební kartou a obratem obdržíte vše potřebné do vaší emailové schránky. Pak už vám nic nebrání v tom, vyrazit na cestu do zahraničí. Výhody cestovního pojištění online rozhodně předčí možnost osobní návštěvy pobočky dané pojišťovny. Navíc tento způsob můžete využít díky rychlosti vyřízení i těsně před svým odjezdem.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…