Cashback je pojem, se kterým se v dnešní době setkáváme stále častěji. Možná i proto přijde mnohým čtenářům vhod tento článek, jež objasní význam tohoto slova a nastíní, jak tato služba vlastně funguje a čím pro vás může být zajímavá. Pojmu Cashback se budeme věnovat především v souvislosti s Cashback portály, respektive internetovými servery, přes které lze čerpat výhody této služby.

Co je to Cashback?

Hodně toho prozrazuje už samotný cizojazyčný název. Jako nejjednodušší definici lze zmínit následující – jsou to peníze navrácené za zrealizovaný nákup. Právě proto zmiňujeme také speciální Cashback portály, přes něž dochází k nákupu věcí. Rozhodně se nemusíte omezovat vyhrazeným sortimentem. I díky bezpočtu kvalitních portálů budete schopni nakupovat ve svých oblíbených e-shopech. Mezi ty nejznámější patří například:

  • Alza
  • Zoot
  • MALL
  • Kasa.cz a další

Rozdíl oproti přímému nákupu bude pouze v tom, že po zrealizovaném nákupu obdržíte část peněz nazpět, a to v předem definované výši. Navrácené peníze lze následně použít buď k jinému nákupu nebo s nimi budete nakládat dle vlastní libosti. To už závisí na daném typu serveru.

Cashback u nejrůznějších obchodníků

Služba Cashback je lákavou také pro jednotlivé prodejce zboží, protože nemusí investovat velké částky do reklamy a využijí pouze prověřené a známé jméno daného Cashback serveru. I díky tomu si mohou dovolit navrátit část peněz zákazníkovi nazpět. Při procházení internetových obchodů můžete narazit na odlišně velké CashBacky, které jsou spojeny nejenom z rozdílnou výší, ale také časovou platností.

Ostatní významy slova Cashback

Na pojem Cashback nemusíte narazit pouze v souvislosti s Cashback portály a nakupováním po internetu. Tento výraz okupuje finanční trh ve větším rozsahu, a proto jej využívají také bankovní společnosti při nejrůznějších úkonech. Zde je několik dalších situací, kdy se s tímto slovem můžete setkat.

Služba nárokování zahraničního DPH

Možnost vybrat peníze v hotovosti u pokladny při platbě kartou

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…