Lidé potřebují úvěry nejen pro vlastní potřebu, například na koupi nového spotřebiče nebo výměnu oken, ale také protože musí investovat do svého podnikání. Právě proto se dnes na slovenském trhu nachází mnoho produktů, které jsou určeny podnikatelům. Existují dva základní důvody, proč se podnikatel rozhodne pro půjčku. Prvním z nich je obvykle fakt, že společnost prožívá horší období a pro její záchranu potřebuje překlenout špatné časy. Kromě toho využívají podnikatelé úvěry také protože mají zájem společnost rozšířit a nemají na to dost peněz. Úvěry podnikatelům poskytují banky i nebankovní společnosti a jejich podmínky jsou přizpůsobeny tomu, aby vyhovovaly co největšímu počtu podnikatelů.

Dostupné půjčky pro firmy a společnosti

Při velkých částkách je samozřejmě výhodné půjčit si v bance. Banky poskytují svým klientům jistotu, kterou jinde nedostanou. Všechny banky poskytují podnikatelům úvěry, na které se vzhledem k silné konkurenci, vztahují podobné podmínky. Tyto úvěry jsou určeny podnikatelům a firmám, jejichž roční obřad nepřesahuje jeden milion eur. Banky si však před poskytnutím tohoto úvěru svého klienta podrobně prověří, protože si musí být jisté, že bude schopen své závazky splácet. Pokud však podnikatel těmto testům projde, odměnou mu bude nízký úrok, který při velkých částkách ocení opravdu každý.

Podnikatelské půjčky bez ručení

V případě, že podnikatel na úvěr v bance nárok nemá, může se obrátit na nebankovní společnost. I tyto poskytují úvěry podnikatelům a jejich podmínky pro jeho získání jsou mnohem méně náročné, než v případě bank. Podnikatelů si Nebankovní společnosti neprověřuje až tak poctivě a proto nemohou zjistit, zda nemá podnikatel nějaké výrazné problémy s dodržováním svých závazků. Právě toto riziko dělá z těchto půjček nevýhodný produkt, co se úroků týká. Podnikatelé vědí, že pokud chtějí ve světě obchodu přežít, musí všechno fungovat tak, jak má. Ne vždy se to však dá a proto existují úvěry, které jim pomohou překonat období, kdy jejich vlastní finance na uskutečnění plánů jednoduše nestačí.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…