Každý člověk ví, že to co v minulosti udělal se s ním obvykle táhne ještě dlouhou dobu. Plnit své závazky třeba vždy na čas a jinak tomu není ani v případě závazků vůči bance. Pokud je člověk zatížen úvěrem, který splácí a náhodou se mu stane, že se byť jen jeden měsíc zpožděna, dostane se jeho jméno do registru dlužníků. Obecně to není až tak velký problém. Ten obvykle nastává, až když se tentýž člověk snaží získat další půjčku. Pokud si člověk rozhodně půjčit peníze v bance, může se připravit na dlouhé hodiny strávené papírováním a sezením v bance. Ta si totiž musí podrobně prověřit klientů, protože pokud se jim rozhodně poskytnout úvěr za výhodných podmínek, musí si být jista, že může danému člověku věřit.

Půjčka bez SOLUSu

Jednou z věcí, které banky v tomto procesu prověřují je i registr dlužníků a člověk, který se na něm nachází si může být jistý, že mu banka již nepůjčí. Co tedy v takovém případě? Odpověď je poměrně jednoduchá. Nebankovní společnosti. Tyto společnosti poskytují půjčky i bez nahlížení do registru dlužníků. To znamená, že člověku půjčí bez ohledu na to, zda se v registru nachází či nikoliv. Samozřejmě v tomto případě bude třeba zaručit jiným způsobem a to například nemovitostí nebo bude třeba jednoduše dokladovat příjem. Každá společnost si je však vědoma toho, že klient, který o takovou půjčku žádá, asi nechce, aby se registr prověřoval.

Půjčka každému bez kontroly registru dlužníků

Proto se dá tato služba označit za laskavost, za kterou nebankovní společnosti člověk zaplatí obvykle formou vysokého úroku. Ani to však mnohým lidem nebrání v tom, aby takové půjčky využívaly a to hlavně proto, že nemají na výběr. V případě, že se člověk ocitne v registru dlužníků, nemusí být ještě úplně ztracen. Pokud tedy potřebuje využít nabídku půjček, prostě se obrátí na nebankovní společnost, která mu ochotně, i když za jistou cenu, vyjde vstříc.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…