Žijeme ve světě, kde je více méně všechno dostupné. Internet nám otevřel nové možnosti a proto dnes už se dá opravdu máloco označit za nedosažitelné. Stejně jako všude i na trhu půjček došlo k výraznému rozšíření služeb. Dnes už si může půjčit každý a že konkurence je silná, i nabídky jsou stále výhodnější. Na trhu půjček se momentálně nacházejí dvě velké skupiny poskytovatelů. Jsou jimi samozřejmě banky a nebankovní společnosti. Obě přinášejí výhody i nevýhody a dvě základní komodity, s nimiž kalkulují jsou čas a peníze. Jde o to, že pokud si chce člověk půjčit od banky, musí projít značně náročnou kontrolou, kdy si banka ověří, zda může klientovi věřit.

Bezplatná inzerce půjček

Taková procedura chvíli trvá, ale pokud se ji člověk rozhodne podstoupit, odměněn bude opravdu slušným úrokem. Banky tedy nešetří člověku čas, ale šetří mu peníze. Jednak Nebankovní společnosti svých klientů až tak podrobně neprověřuje. Kromě toho, že se dá takto ušetřit čas, vznikají i podmínky pro lidi, kteří by si v bance půjčit nemohli. Nebankovní společnosti totiž mívají obvykle na své zákazníky menší požadavky. Rychlost služeb a různé úlevy, které přinášejí s sebou rizika, se však odrazí na úrocích a poplatcích, které bývají vyšší.

Pozor na podvodné půjčky a inzeráty!

Za jistou cenu si tedy může půjčku od nebankovní společnosti vzít opravdu každý, dokonce i důchodci, nezaměstnaní lidé, ženy na mateřské a další rizikové skupiny. Trh s půjčkami je tedy na Slovensku otevřený. Nárok na jistý druh úvěru má dnes už opravdu každý, ať už bude muset využít nebankovní společnost nebo se obrátí na banku. Nové možnosti samozřejmě vedly ke zvýšení poptávky po úvěrech, což následně vedlo a stále také vede k narůstání počtu společností, které je poskytují. Proto můžeme počítat s tím, že v budoucnu budou půjčky ještě výhodnější, protože konkurence na trhu bude ještě větší.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…