Každý majitel dopravního prostředku musí mít uzavřenou smlouvu na povinné ručení. To je zákonem vyžadovaná povinnost, které se bez vysokých sankčních poplatků nevyhne jednoduše žádný řidič. Pojištění vozidla je samozřejmě spojeno s poplatkem v odpovídající výši. Ten je vypočítáván dle technických parametrů vozu a na základě zkušeností a praxe řidiče.

Jezdíte málo? Ušetříte na povinném ručení

Věděli jste ale, že velikost této pravidelné platby může odpovídat počtu najetých kilometrů? Ano, dnes nemusíte hradit stejnou částku, jako řidič jezdící mnohonásobně více. S něčím obdobným kdysi přišla pojišťovací společnost UNIQA, dnes je to pojišťovna Allianz, jež tento model dotáhla téměř k naprosté dokonalosti.

Získejte slevu na povinné ručení

Ještě než vám popíšeme, jak vypadá aktuální nabídka pojišťovny Allianz, nastíníme vám jeden ze současných modelů, který používá pojišťovna UNIQA. Ta do vozidel instaluje speciální elektronické zařízení, prostřednictvím kterého pojišťovna zjistí celkový nájezd. Ano, správně si můžete myslet, že jde o poměrně detailní sledování vašich jízdních vlastností a vůbec pohybu obecně. To novodobější řešení od Allianz je daleko flexibilnější. Pojďme ale začít pěkně od začátku. Jak už to vyplývá z obsahu tohoto článku, domůžete se slevy na povinné ručení v závislosti na tom, kolik kilometrů za rok najedete.

  • Při nájezdu do 12 500 km je to sleva 10 %
  • Při nájezdu do 10 000 km je to sleva 20 %
  • Při nájezdu do 7 500 km je to sleva 30 %
  • Při nájezdu do 5 000 km je to sleva 40 %

Pokud tedy patříte mezi sváteční řidiče, můžete si cenu za povinné ručení ponížit téměř o polovinu. To je unikátní služba zákazníkovi, jež svým způsobem rozhoduje o nákladech za pojištění vlastního vozidla. Možná se nyní ptáte, jak bude pojišťovna Allianz kontrolovat skutečný nájezd kilometrů?

Vyfoťte si tachometr a máte po starostech

Rozhodně se nebojte toho, že by vám někdo pravidelně osobně kontroloval tachometr ve vozidle. To opravdu nehrozí. Vy sami totiž budete pojišťovací společnosti předkládat fotografie tachometru, kde bude viditelný roční nájezd kilometrů. Pojišťovna si samozřejmě bude dávat pozor na falšování fotek a jakékoliv stáčení kvůli výsledné úspoře za povinné ručení. Pakliže byste se tedy něčeho podobného dopustili, určitě vás nemine velká finanční pokuta. Každý rok budete znovu dokládat stav tachometru a podle rozdílu kilometrů vám budou peníze navráceny nebo doplatíte potřebnou část.

Získejte slevu na havarijní pojištění obdobným způsobem

Společnost Allianz je v tomto směru natolik vstřícná, že svým klientům přináší obdobnou variantu uzavření smlouvy týkající se také havarijního pojištění. Jen s tím rozdílem, že sleva je o trochu nižší. Podle počtu najetých kilometrů si můžete snížit i cenu za pojištění skel. To je model povinného ručení, který ocení jistě bezpočet řidičů.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…