Jste občanem do věku 36 let a sníte o svém vlastním bydlení? Potom byste měli vědět, že peníze na takové obydlí nemusíte získat pouze prostřednictvím bankovních či nebankovních společností. Stát se totiž opět rozhoupal k tomu, aby lidem pomohl s financováním příbytku, ať už v podobě rodinného domu, bytové jednotky nebo s modernizací již vlastněné nemovitosti.

Celkem je k dispozici 650 milionů korun a od 15. srpna 2018 je možné pustit se do podávání žádostí. Důležité je vědět, že přednost mají dříve došlé žádosti. Svůj požadavek můžete navíc vznést nejenom papírovou, ale také elektronickou formou.

Jak vypadají státní půjčky pro mladé?

Půjčky pro mladé nejsou ve své podstatě ničím novým a už jsme se s nimi setkali v předchozích letech. Je však pravdou, že současné parametry těchto úvěrů nyní nastavilo Ministerstvo pro místní rozvoj daleko vstřícněji, než tomu bylo v předešlých rocích. Nyní máte možnost získat podstatně více peněz, které využijete pro spoustu činností souvisejících s bydlením.

  • Výstavba nebo koupě rodinného domu do výše až 2 000 000 Kč
  • Pořízení bytové jednotky do výše až 1 200 000 Kč
  • Rekonstrukce obydlí do výše až 300 000 Kč

Tyto maximální částky navíc prezentují hodnotu 80 % z celkové ceny nemovitosti, takže představu o tom, jak vysokou peněžní sumu potřebujete pro ten či onen úkon si vlastně můžete udělat sami. Abyste docílili státní půjčky pro mladé, musíte samozřejmě splňovat jistá kritéria, mezi něž nepatří jen maximální věk žadatele 36 let.

Co je nutné pro získání státní půjčky?

Abyste mohli obdržet státní půjčku, nehraje roli pouze věk žadatele. Podmínkou je například to, že pokud chcete kupovat nemovitost, nesmíte vlastnit žádnou jinou. Výraznějšího omezování se nebojte ani z pohledu dětí. Ty není třeba mít, jen musíte být s partnerem oddáni, popřípadě projít registrovaným partnerstvím.

A pokud byste byli mladí žadatelé do 36 let v roli samoživitelů, i tak vám stát nabídne možnost získat vysněné bydlení. Podmínka je stanovena pouze na věk vašeho dítěte, jež nesmí být starší 15 let. V neposlední řadě je zkoumána také celková bonita klienta, který musí být schopen splácet dané finanční závazky. Jednoduše, musíte mít na státní půjčku dostatečně velký pravidelný příjem, jinak pravděpodobně neuspějete.

Proč si vzít státní půjčku?

V průběhu tohoto článku jsme se celkem dost rozepsali o tom, co vám přinesou budoucí státní půjčky pro mladé a za jakých podmínek. Nyní se dostaneme k tomu, co vás povede k realizaci takového kroku. Je to velice snadná věc. Nízká úroková sazba a zajímavé splátkové podmínky. Úrok je stanoven na hranici 1,12 %, což je v porovnání s aktuálními úroky současných bank a nebankovních společností minimálně poloviční výše. Zároveň můžete využít i několika dalších příjemných bonusů.

  • Při narození dítěte dostanete slevu ve výši 30 000 Kč z vámi zapůjčené částky
  • Ve výjimečných případech, jakými mohou být úmrtí v rodině, dlouhodobá nemoc a podobně lze docílit dlouhodobější odkladu měsíčních splátek

V současnosti se tak většině mladým lidem dostává do rukou efektivní a praktický nástroj, s pomocí kterého lze financovat vlastní bydlení. Zájem je o tento produkt veliký, již první den se před úřady tvořily dlouhé fronty.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…