Povinné ručení je zákonem dané pojištění odpovědnosti provozu vozidla. Musí jej mít každý řidič uzavřené ještě před tím, než s vozidlem vyrazí na veřejnou komunikaci. Povinné ručení řidiče „kryje“ škody způsobené na cizím majetku – typicky ostatních vozidlech při dopravní nehodě, majetku a zdraví třetích osob. Pokud řidič povinné ručení nemá, hrozí mu pokuta až do výše 40 000 Kč a navíc ještě musí veškeré způsobené škody hradit „ze svého“. Jak ale ušetřit na povinném ručení?

Nejlevnější povinné ručení sjednáte online

Nezávislý portál Srovnáno.cz je specialistou na sjednání povinného ručení přes internet. Díky spolupráci se všemi pojišťovnami na trhu dokáže návštěvníkům poskytnout kompletní přehled nabídek a libovolnou nabídku pojištění také ihned sjednat. Sjednat povinné ručení přes internet se rozhodně vyplatí. 9 z 10 řidičů totiž takto průměrně ušetří až 70 % z běžné ceny pojistného. Je to možné díky velkému objemu pojistek, které srovnávač generuje, díky tomu dokáže nabídnout výhodnější sazby a slevy z pojistného.

Jak funguje kalkulačka povinného ručení?

Je to snadné, prakticky stačí, aby návštěvník vyplnil jednoduchý formulář ve kterém uvede informace o sobě (stáří, trvalé bydliště), o vozidle (objem motoru, výkon, stáří) a pár dodatečných informací (např. doba bez zaviněné dopravní nehody). Veškerá data jsou samozřejmě šifrována a celá poptávka je 100% nezávazná. Na základě zadaných informací dokáže online srovnávač projít všechny nabídky smluvních pojišťoven a návštěvníkovi prezentovat kompletní nabídku seřazenou podle ceny, nebo dalších kritérií (například rozsah asistenčních služeb, výši pojistných limitů apod.). Libovolnou nabídku je možné buď online, nebo s pomocí telefonního operátora sjednat během několika minut.

Havarijní pojištění kryje škody na vlastním vozidle

Portál Srovnáno.cz nabízí i porovnání dalších pojistných produktů (např. cestovní pojištění). Mezi velmi žádné patří zejména havarijní pojištění, které je skvělým doplňkem povinného ručení. Havarijní pojištění totiž kryje škody na vlastním vozidle. Vyplatí se zejména u nových vozidel, dražších vozů a vozidel do stáří kolem 5-6 let. U starších vozidel pak má smysl kombinace pojištění rizik (například pojištění proti krádeži). Také havarijní pojištění je možné sjednat přes internet a s výraznou slevou. Nejlevnější All Risk havarijní pojištění tak začíná již na přijatelné ceně 2153 Kč ročně.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…