Pokud si půjčujete peníze, ve většině případů je potřebujete rychle. Zejména v segmentu malých půjček (tedy těch do výše 5000 Kč) bývá dokonce rychlost vyřízení žádosti a převodu peněz jedním z nejdůležitějších faktorů vůbec. Zákazník zkrátka chce mít peníze na účtu ideálně ještě v ten stejný den. Rychlá půjčka je tak jedním z nejvyhledávanějších pojmů na internetu. Co ale ovlivňuje rychlost převodu peněz?

Jak rychlý je převod peněz na účet?

O rychlosti kdy budou peníze na cílový účet připsány rozhoduje hned několik fakturů:

  • Typ banky, den a hodina zadání převodu
  • Převod v rámci stejné banky
  • Převod mezi dvěma bankami
  • Převod ze zahraniční banky
  • Expresní převod peněz

Převod peněz v rámci jedné banky

Jedná se o nejrychlejší formu bezhotovostního převodu peněz. Většina poskytovatelů (zejména to platí o těch nebankovních) má z toho důvodu vlastní účty pro vyplácení peněz u všech velkých bank. Vnitrofiremní převod je totiž nejrychlejší. V ideálním případě netrvá déle než 15 minut. Pokud vám tedy poskytovatel zašle peníze ze stejné banky jako vy máte sami účet, můžete je mít skutečně velmi rychle. Výjimkou je samozřejmě víkend, peníze byste však vždy měli mít k dispozici nejpozději druhý pracovní den.

Převod peněz mezi bankami

Záleží na hodině, kdy byl bankovní převod zadán. Ideální samozřejmě je, pokud byl proveden v ranních/dopoledních hodinách. Obecně ale platí, že mezibankovní převod by neměl trvat déle než 48 hodin. Běžnou praxí u naprosté většiny bank ale je, že se převod provede do druhého pracovního dne. Konkrétní informace by měly být dohledatelné na webových stránkách té dané banky.

Převod peněz ze zahraniční banky

Převod peněz ze zahraničí vždy trvá nejméně 2 dny. Nejrychleji banky zaúčtovávají platby přijaté v Eurech, pomalejší jsou pak u většiny ostatních evropských měn. Obvykle tento převod trvá 3 až 4 dny. Mimoevropské platby mohou trvat ještě o den déle.

Expresní převod

Většina bank nabízí také tzv. expresní převod. Ten zajišťuje převod finančních prostředků s vyšší prioritou. Není však zdarma, platí se za to extra od několika desítek až do pár stokorun. Nebankovní poskytovatelé půjček tento kanál nevyužívají (zvyšovaly by si tím náklady).Japonská půjčka tuto možnost měla v nabídce, náklady s tím spojené však přenášela na klienta, který si tuto variantu expresního převodu peněz mohl libovolně zaškrtnout v rámci žádosti o úvěr.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…