Nevýhodná půjčka je asi tím nejhorším, co může člověka potkat. Dostat se k ní můžete svou vlastní vinou, ale i tak trochu nedobrovolně. Pokud jste zrovna neskočili na nevhodnou nabídku nabízí se velice běžný scénář. Před pár lety jste uzavřeli smlouvu na úvěr za dřívějších podmínek a dnes kolem sebe vidíte o mnoho menší úroky. Pak vás asi nebaví platit více než musíte a stěžujete si na nevýhodnou půjčku. Takový scénář však nemusí být finální. Existuje totiž náprava v podobě refinancování půjčky. Proces, který vás zbaví noční můry s nevýhodným úvěrem a je takovým blýskáním se na lepší časy.

Co je to refinancování půjčky?

Refinancování půjčky je procesem, v rámci něhož nahrazujete jeden úvěrový produkt produktem novým. Z logiky věci jasně vyplývá, že nové řešení pravděpodobně bude daleko výhodnější a přinese vám náležitou finanční úsporu. Možná byste se divili, ale i jednotky procent hrají ve výsledku poměrně zásadní roli. Pojďme si ve zkratce říci, co je největší doménou refinancování půjčky.

  • Získáte nižší úrokovou sazbu.
  • Ve výsledku přeplatíte méně peněz.
  • Snížíte velikost svých pravidelných měsíčních splátek
  • Nabízí se vám možnost obdržet další finance navíc, které jsou použitelné na cokoliv.
  • Veškerý převod a procesy spojené s refinancováním vyřídí nová společnost.

Téměř každá bankovní či nebankovní společnost na našem trhu nabízí svým klientům možnost refinancovat úvěrové závazky u jiného poskytovatele. Díky tomu narazíte na poměrně velký konkurenční boj, což vede k téměř jednoznačnému snížení úroku.

Nástrahy refinancování

Když si přečtete výše uvedené řádky okamžitě vás napadne, že refinancování musí být za všech okolností pouze výhodné. Jenže, tomu tak nemusí být vždy. Při výběru vhodného refinancování byste si měli důkladně pročítat obchodní podmínky a dbát i na ty nejmenší detaily. A jaké nástrahy se sebou může přinést nepříliš vhodně zvolené refinancování?

  • Místo roční procentuální sazby nákladů označované jako RPSN dáte přednost klasickému úroku, s nímž se však nepojí žádné přidružené poplatky.
  • Ke snížení měsíční splátek dojde nikoliv nízkou úrokovou sazbou, ale prodloužením doby splatnosti. Ve výsledku tak zaplatíte více.
  • Poplatky za předčasné uhrazení původního úvěrového závazku budou příliš vysoké. Znamenat to může i to, že zaplatíte více s refinancováním než při hrazení původní smlouvy.

Tohle jsou nástrahy, které není radno v žádném případě podceňovat. Když si s výhodností refinancování půjčky nejste jisti, obraťte se buď na některého z finančních poradců nebo si pomozte sami. I v tomto směru totiž existují efektivní nástroje.

Kalkulačka refinancování půjčky

Spolehněte se na vymoženosti současné doby. Tím bude pochopitelně internet a dostupné online kalkulačky určené pro výpočet refinancování úvěru. Stačí zadat jen pár vstupních údajů a obratem se domůžete výsledku, který je pro vás zásadní. Dozvíte se, jak velká úspora by pro vás byla při přejití k novému poskytovateli. Dle posledních průzkumů je zřejmé, že refinancování půjček pomůže více jak 50 % zájemců. Možná se i právě vy budete nacházet v té správné skupině žadatelů a zjistíte, že refinancování půjčky se vám stane přínosem a hlavně úsporou.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…