Podnikatelé patří k zajímavé skupině žadatelů o úvěr. Obvykle potřebují peníze buď na překonání špatného období, kterým jejich společnost prochází nebo se snaží svůj podnik rozšířit a potřebují na to nějaký kapitál, který nemají. Je v podstatě jedno, proč si podnikatel potřebuje půjčit. Hlavní je si uvědomit, že dnes už to vůbec není problém. Půjčky pro podnikatele se dají najít v nabídce každé banky i nebankovní společnosti. Obecně se samozřejmě doporučuje půjčit si od banky, pokud to samozřejmě dovoluje situace.

Podnikatelské půjčky

Každá banka na Slovensku, od největších po nejmenší, poskytuje mnoho produktů pro podnikatele, mezi nimiž jsou samozřejmě i půjčky. Úvěry pro podnikatele se, ve většině bank, poskytují firmám a podnikatelům, jejichž roční obrat nepřesahující jeden milion eur. Každá banka má své vlastní podmínky, které se na takové půjčky vztahují a je pouze na samotném klientovi, kterou si vybere, proto si třeba před takovou půjčkou udělat průzkum, i když je pravda, že vzhledem k konkurenci, která mezi bankami vládne, jsou jejich podmínky opravdu podobné. Nebankovní společnosti poskytují také půjčky určeny podnikatelům.

Úvěry pro živnostníky a OSVČ bez historie

V jejich případě je dobré podotknout, že jsou určeny hlavně podnikatelům, kteří si od banky půjčit nemohou. V tomto případě budou podmínky pro získání úvěr příznivěji čím ale souvisí vyšší riziko pro poskytovatele. I u úvěrů pro podnikatele si nebankovní společnosti za takovou laskavost vyžádají vyšší úrok. Ani to však mnoha žadatelů neodradí a proto dnes nebankovní společnosti využívá poměrně hodně podnikatelů. Pokud si tedy podnikatel potřebuje nebo chce půjčit mě na výběr z obrovského množství možností. Je v podstatě jen na něm, kterou využije. V případě podnikatele však jde obvykle o vyšší částky peněz a proto je dobré si před závazku takovým úvěrem všechno dobře promyslet.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…