Bankovní a nebankovní půjčky na současném trhu jsou primárně určeny pro většinu českých občanů, kteří samozřejmě splní podmínky dané instituce, mezi něž patří hlavně odpovídající bonita. Na trhu se však nachází i hrstka poskytovatelů peněžních úvěrů, jež půjčují nejenom Čechům, ale i cizincům.

Půjčky pro cizince

Žadatelé (cizinci) dokonce získají naprosto stejné splátkové možnosti, jako tuzemští klienti. Jedinou odlišností bude pravděpodobně náročnější schvalovací řízení o úvěru, které sebou může přinést jisté komplikace. Jestliže vás zajímají nebankovní půjčky pro cizince, přinášíme vám informace o tom, s jakými administrativními procesy se budete potýkat.

Papírování spojené s půjčkami pro cizince

Již z obecného požadavku na trvalé bydliště v Česku u bankovních a nebankovních firem je zřejmé, že něco podobného bude vyžadováno také u cizinců, jen v trochu detailnější míře. Jako cizinec tedy musíte předložit to nejdůležitější, čímž je povolení k pobytu v Česku. Tento doklad musí mít stejně dlouhou ne-li delší platnost, než bude doba splatnosti půjčky, o níž žádáte. Obvykle je vyžadován alespoň jeden z níže uvedených dokladů. Někdy jich může být více.

  • Cestovní pas
  • Kopie povolení k pobytu
  • Rozhodnutí o udělení víza

Je samozřejmě pochopitelné, že výše uvedenou administrativou to nekončí. Konkrétní společnost po vás bude chtít také předložení potvrzení o pravidelném příjmu a to v dostatečné výši, popřípadě kopii pracovní smlouvy a kontakt na zaměstnavatele. Především díky těmto dokumentům prokážete svoji celkovou solventnost (bonitu). Jestliže nemůžete splnit některou z výše uvedených podmínek je pravděpodobné, že se vaše cesta za nebankovním úvěrem může trochu zkomplikovat.

Prověřené půjčky pro cizince

Abyste nemuseli při výběru nebankovní půjčky pro cizince zbytečně tápat a zdlouhavě hledat, přinášíme vám přehled tří nejdostupnějších a nejbezpečnějších produktů v tomto segmentu.

Půjčka24

Nejmenší z prezentovaných půjček, s níž máte šanci získat částku 500 Kč až 4 500 Kč se splatností na 1 až 30 dnů. Krátkodobý úvěr oproštěný od poplatků za zřízení a vedení, k němuž budete kromě výše uvedených dokumentů potřebovat také číslo vlastního bankovního účtu, kam budou finance převedeny.

Zaplo.cz půjčka

Jestliže při stejné době splácení vyžadujete vyšší peněžní sumy dosahující hodnoty až 20 000 Kč, pak vám bude nápomocna Zaplo.cz půjčka. V její prospěch hovoří především první půjčka zdarma a také vysoké procento schválených žádostí týkajících se nejenom lidí s českým občanstvím, ale i cizinců. Pro kladné schválení je třeba nedisponovat žádnými ostatními dluhy.

123půjčka

Největší ze tří uvedených půjček pro cizince. Velká půjčka na cokoliv ve výši 4 000 Kč až 250 000 Kč se splatností na 30 dnů až 8 let. Takto částka je samozřejmě splácena za přispění měsíčních plateb. Půjčka pro cizince převáděná bezhotovostně na účet, v jejímž případě je značný důraz kladen hlavně na rychlost vyřízení v řádu několik minut.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…