Ne každý člověk se může pochlubit tím, že si plní všechny povinnosti tak, jak má. Někdy je to z nezodpovědnosti, někdy prostě proto, že nemůže. Pokud se člověk zavázán půjčkou zpožděna, byť jen s jednou splátkou, dostane se do takzvaného registru dlužníků SOLUS, ve kterém bude jeho jméno figurovat již navždy. A právě tento registr značně komplikuje situaci lidem, kteří si potřebují půjčit a jejich jméno se v něm nachází. Pokud si člověk, který je zapsán v registru dlužníků chce vzít půjčku, musí si samozřejmě najít takovou, při níž tato skutečnost nebude problém.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Že každý v registru dlužníků představuje určité riziko, poskytují půjčky, u kterých se registr dlužníků nekontroluje, hlavně nebankovní společnosti. Právě ty si mohou dovolit vzít na sebe břemeno toho, že se může stát to, co v minulosti a tedy, že klient se buď se splátkami zpožděna nebo vůbec nezaplatí. Mnoho nebankovních společností poskytuje půjčky, u kterých se nekontroluje registr dlužníků. Obvykle bývají tyto půjčky zbaveny i od nutnosti ručitele a klient může takto získané finance použít na co jen chce, neboť se jedná o bezúčelovou půjčku. Samozřejmě každé riziko něco stojí. Netřeba si myslet, že skutečnost, že nebankovní společnost půjčí peníze i dlužníkům, se nikde neprojeví.

Rychlé půjčky bez registru SOLUS

V tomto případě se to rozhodně odzrcadlí na úroku. Ten se u půjček bez kontroly registru šplhá v některých případech až na několik desítek procent a právě to je důvod proč si třeba takovou půjčku řádně promyslet. Půjčky bez registru i když s vysokým úrokem již zachránily nejednu krizovou situaci. Pokud se člověk předem informuje na její rizika, spojená hlavně s již zmíněným vysokým úrokem, neměl by se dostat do situace, která bude ještě nepříznivější než ta, kterou musel řešit půjčkou. Základ je tedy vědět do čeho člověk jde a pak už jen poctivě všechno splatit.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…