Mateřská dovolená je období radostí, ale i období starostí. Mnoho maminek se po narození dítěte ocitne v poměrně špatné finanční situaci. Důvodů je více. Na jedné straně je novorozenec, který stojí maminku obrovské množství peněz. Na straně druhé jsou zde nízké příspěvky pro ženu na mateřské dovolené. Kombinací těchto dvou faktorů vzniká situace, která je skutečně nezávidenia hodná. Pokud má maminka na mateřské dovolené štěstí a má manžela, který je dobře zaměstnán, nemusí se obvykle obávat. Existují však i ženy, které se na mateřské dovolené ocitnou samy a právě ty se často musí pasovat s těžkou situací. Tehdy se maminka musí rozhodnout, jak dál a někdy je odpovědí půjčka.

Zodpovědná půjčka pro maminky na mateřské dovolené

Třeba si uvědomit, že ženy na mateřské dovolené představují obrovské riziko pro každého, kdo se rozhodne takovou půjčku ženě poskytnout. Její příjem je omezený a půjčka bývá obvykle posledním možným řešením. I když je pravda, že už i některé banky mají ve své nabídce půjčky pro ženy na mateřské dovolené, realita jejich poskytování je poměrně bledá. Jen velmi málo takových maminek se dostane k půjčce v bance a proto je stále většina z nich odkázána na nebankovní společnosti. Tyto, ženám na mateřské dovolené, poskytují půjčky mnohem raději a při méně náročných požadavcích. Obvykle se žena musí něčím zajistit, případně musí prokázat, že je pravidelný měsíční příjem dosahuje jistou požadovanou hranici.

Půjčka pro rodiče na MD

Pokud už se nebankovní společnost rozhodne, že ženě na mateřské půjčí, musí se maminka připravit na to, že úrok bude vzhledem k riziku, které pro společnost představuje, poměrně vysoké. Pokud tedy žena nemá na výběr a musí si na mateřské dovolené půjčit, měla by si dobře přepočítat, kolik skutečně potřebuje, aby nepřeplácané zbytečně půjčku, která přesahuje její potřeby. Mnoho žen, které tyto půjčky využily byly v konečném důsledku spokojené.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…