Rozhodně neplatí, že lidé bez stálého zaměstnání by neměli možnost půjčit si přes web peníze. Na internetu jsou půjčky pro nezaměstnané vcelku běžné, ačkoliv jich je o něco méně než např. půjček bez ručitele. Tento typ úvěru však má své specifika a pro žadatele může nést také vyšší riziko. O obojím si povíme víc v dnešním článku.

Půjčky pro nezaměstnané

Žadatel bez zaměstnání je z pohledu poskytovatele půjčky potenciálně více rizikový, než zájemce, který má pravidelný příjem ze zaměstnání. Důležitější však je, zda-li má žadatel dostatečnou bonitu a zda má nějaký příjem na který se může spolehnout a ze kterého dokáže splácet svůj dluh. I nezaměstnaný člověk totiž má finanční příjem (např. podpora v nezaměstnanosti) a i ten může být samozřejmě použit ke splácení. V rychlosti si proto řekněme, jaké typy finančního příjmu mohou být akceptovatelné.

Akceptovatelné druhy finančního příjmu

  • Příjem ze zaměstnání na dobu neurčitou (ideální zdroj příjmů)
  • Příjem ze zaměstnání na dobu určitou
  • Dohoda o provedení práce
  • Starobní a předčasný důchod
  • Vdovecký, vdovský a sirotčí důchod
  • Invalidní důchod
  • Sociální dávky (část na niž je možné aplikovat exekuční právo)

Finanční půjčku v nezaměstnanosti dobře zavažte!

Nemáte-li příjem plynoucí ze stálého zaměstnání dobře si předem promyslete, zda-li si můžete půjčku dovolit (budete mít na splácení teď i za pár měsíců?). Podle nového zákona o spotřebitelském úvěru sice platí, že si všichni poskytovatelé půjček musí důkladně prověřit zda-li klient zvládne splácet (má dostatečný příjem), přesto však stojí hlavní díl zodpovědnosti i nadále na straně žadatele.

Nebankovní půjčky nabízející úvěry pro nezaměstnané


Dobrá rada na závěr

Jste-li nezaměstnaní, může pro vás půjčka představovat větší zátěž, než si možná v danou chvíli uvědomujete. Pokud si tedy nemusíte půjčovat peníze opravdu nutně, nečiňte tak. Snažte se tvořit si průběžně finanční rezervy tzv. na horší časy a nechte online půjčku u nebankovní společnosti opravdu jen jako poslední možnost, kterou využijete výjimečně, nikoliv pravidelně.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…