Půjček pro nezaměstnané žadatele je na trhu menší množství, než například půjček bez ručitele, přesto ale takové půjčky existují a je možné díky nim získat i poměrně vysoké částky. Je třeba poznamenat, že půjčky pro nezaměstnané jsou doménou výhradně nebankovního sektoru a že úroky jsou v takovém případě vyšší, než u bankovní půjčky peněz. Přesto ale lze najít solidní poskytovatele s rozumným úrokem a přesto vysokou dostupností.

Půjčka bez doložení příjmu

Většina půjček, které lze definovat jako půjčky bez doložení příjmu spadají i mezi půjčky pro nezaměstnané. Obě tyto „kategorie“ se úzce prolínají. Takové půjčky jsou obvykle dostupné jak rodičům na MD, tak například i seniorům. Jaké jsou výhody a nevýhody?

Výhody nebankovní půjčky pro nezaměstnané

  • Peníze získáte bez dokládání finančního příjmu
  • Produkt je široce dostupný i pro žadatele na MD či v důchodu
  • Vysoká schvalovatelnost a neúčelovost (tj. peníze lze použít na cokoliv)

Nevýhody jsou pak vcelku očekávatelné – nejčastěji se jedná o vyšší úrok, kterým poskytovatel může kompenzovat vyšší riziko (není to tak úplně vždy, ale je to běžné). Jak tedy poznat kvalitní nebankovní půjčky pro nezaměstnané? Půjčka by měla mít dostatečně vysoký úvěrový limit tak, aby vyhověla ve většině životních situací (od malých výdajů, až po ty větší), dostatečně dlouhou dobu splatnosti (měsíce až roky) a měla by mít dobré recenze zákazníků.

Seriózní půjčka pro nezaměstnanéAutor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…