Mladí lidé patří k nejzajímavějším zákazníkům, co se půjček týká. Jejich život se totiž obvykle od základu mění. Přestávají být závislí na rodičích, začínají vydělávat a samostatně se o všem rozhodovat. Právě to, že již mají vlastní příjem, při kterém lze předpokládat, že se bude zvyšovat, z nich dělá pro banku atraktivních klienty. Získat půjčku s příjmem, který je nízký není jednoduché. Banky, ale samozřejmě i nebankovní společnosti mají ve své nabídce produkty, které jsou určeny mladým lidem a při nichž se zcela přirozeně předpokládá postupné zvyšování příjmu.

Bezplatné půjčky pro studenty vysokých škol

Banky dnes nabízejí speciální půjčky pro mladé, které s sebou přinášejí několik výhod. Nepochybně největší je jejich úrok, protože na půjčky přispívá stát i samotná banka. Stát přitom poskytuje slevu z úroků ve výši dvou procent a banka přidává navíc ještě jedno procento. Na získání takové půjčky od banky však třeba splnit jistá kriteria. Základem je, že žadatel nesmí mít více než pětatřicet let. Mladí lidé si tedy mohou v bance půjčit za opravdu výhodných všeobecných podmínek, přičemž k tomu každá banka přidává ještě své vlastní lákadla. Nebankovní subjekty neposkytují pro mladé lidi žádné výhody ve smyslu slev dotovaných státem.

Studentské půjčky

I v jejich nabídce se však najdou produkty, které jsou přednostně určeny mladým lidem, z čehož pak plynou výhody nižšího úroku, i když ten nikdy nebude takový nízký, jako v případě půjčky od banky. Začínat se stavět na vlastní nohy není vždy jednoduché. Mnoho mladých lidí zůstává odkázaných jen na sebe během pár měsíců a veškeré výdaje, které si musí hradit jim občas přerostou přes hlavu. Proto, pokud se něco takové stane, netřeba se bát a požádat si o půjčku, ať už v bance nebo v nebankovní společnosti.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…