Každému člověku se už určitě stalo, že se pro něco rozhodl a po nějakém čase zjistil, že existuje i lepší možnost. Stává se to často. Při koupi televizoru se za pár měsíců dostane na trh lepší, při rezervaci letenky se zjeví na internetu levnější a podobně. Stejná situace může nastat iv případě úvěru a proto třeba vědět, že dnes již existují půjčky, které jsou určeny právě na splacení jiného úvěru. Člověk si obvykle bere půjčku tehdy, když na něco potřebuje peníze.

Půjčky na splacení půjčky je riziková!

Pro nějakou se rozhodne, dostane peníze a začne ji pomalu splácet. Po čase však zjistí, že jeho situace se změnila, to znamená, že má například lepší zaměstnání nebo jeho majetek nabyl vyšší hodnotu a nyní má nárok na půjčku, která je výhodnější a představuje pro něj různé výhody. Tehdy se dá využít půjčka, která je určena na splacení úvěrů. Dalo by se tvrdit, že pokud člověk narazí na bezúčelovou půjčku, na kterou se vztahují výhodnější podmínky, než na tu, kterou chce splatit, může takto použít i bezúčelové úvěr. Dnes však již mnoho nebankovních společností a také některé banky poskytují úvěry, které jsou primárně určeny na splacení předchozích závazků.

Nikdy nesplácejte jeden úvěr dalším!

Klientů lákají na výhodnější podmínky, což v praxi znamená hlavně na nižší úrok. Lidé si dnes vědí spočítat, co se jim vyplatí a proto často takové půjčky využívají. Nemá totiž smysl proplácet úvěr, který lze vyplatit a následně se dá splácet výhodnější, ten který byl použit na splacení toho předešlého. Z takové myšlenky vychází politika získávání klientů mezi konkurenčními bankami a nebankovními společnostmi. Pokud se tedy situace klienta od dob, kdy si bral úvěr změnila a ví, že momentálně si už bude moci půjčit za podmínek výhodnějších než v minulosti, měl by zvážit takovou možnost. Nikdo nechce dávat peníze za něco zbytečně a proto je výhodné si po nějakém čase svoji situaci zhodnotit a případně využít možnosti půjčky na splacení úvěrů.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…