Bezmála 23 % živnostníků v České republice přiznává, že si na splacení své daňové povinnosti bere půjčky. Vyplývá to z průzkumu pro úvěrovou společnost Fair Credit, kterého se zúčastnilo více jak 600 respondentů z celé republiky. Na podání daňové přiznání živnostníkům zbývají ještě 2 týdny.

Půjčky pro živostníky

V České republice je téměř 1 000 000 živnostníků – tj. osob samostatně výdělečně činných (OSVČ). Zatímco 2/3 z nich nemají s úhradou daní vážnější potíže a mají v rozpočtu finanční rezervu ušetřenou, téměř 1/4 živnostníků si kvůli neuhrazeným dluhům z podnikání, případně nedostatečným finančním rezervám, bere na splacení daní půjčku.

15 % bude mít potíže se splácením?

Na otázku, jak budou řešit splátky, odpovědělo 85 procent z nich, že půjde o příjem z jejich průběžného podnikání. Dluh z půjčky tedy hodlají splatit postupně v průběhu následujících měsíců. Rychlá půjčka jim nyní umožní si rozložit jednorázové náklady. Někteří pokryjí splátky ze sví jiné podnikatelské činnosti. Přitom už nyní 15 procent živnostníků rovnou přiznává, že bude mít problémy s úhradou jednotlivých měsíčních splátek.

Průměrná půjčka? Přes 25 000 Kč

Průměrná částka, která živnostníků chybí a vyplynula z provedeného průzkumu je lehce přes 25 000 Kč. Potvrzuje to obchodní ředitel Fair Creditu Tomáš Konvička.

Zdroj: ČTK

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…