Jedním z nejčastějších dotazů v diskusích na internetu a ve vyhledávačích obecně je „rychlá půjčka“. Je přirozené, že pokud se člověk dostane do situace, kdy potřebuje půjčit peníze, potřebuje je velmi často hodně rychle. Jedná se tak typicky o menší částky v situaci, kdy chybí pár tisíc před výplatou. Kde si ale půjčit opravdu rychle, ideálně ještě dnes? Poradíme vám.

Půjčka skoro ihned, ano, ale…

Na internetu je spousta společností, které nabízejí peníze „ihned“, „do 15 minut“ apod. Ovšem, je v tom malý trik, společnosti spíše slibují rychlost odeslání peněz z jejich účtů, nikoliv připsání na bankovní účet klienta. A v tom je samozřejmě velký rozdíl. Co bývá největším zdržením u rychlých půjček?

  • Nutnost doložit příjem (u větších částek se tomu ale jen těžko vyhnout, pokud nechcete ručit)
  • Nutnost převést 1 Kč na účet poskytovatele kvůli ověření identity žadatele a vlastnictví daného účtu
  • Krátká pracovní doba zákaznického servisu, který provádí platby manuálně

Ideální rychlá půjčka nejen do výplaty

Co by tedy měla optimální půjčka splňovat? Především by měla být automatizovaná, to znamená, že každou jednotlivou přijatou žádost o půjčku dokáže systém vyhodnotit automaticky takřka ihned (jak zadané identifikační údaje, tak bonitu, registry dlužníků apod.). Na trhu je řada společností, které toto dokážou (např. Japonská půjčka od Home Creditu, nebo třeba Zaimo). Dále by měl poskytovatel půjčky mít vlastní účty u všech velkých bankovních institucí, převod v rámci banky totiž probíhá velmi rychle (teoreticky i do 15 minut) a proto je žádoucí, aby poskytovatel i žadatel měli účet u stejné banky.

Důležitá je také schvalovatelnost žádostí

Podstatná je také schvalovatelnost žádostí, pokud poskytovatel nabízí rychlou půjčku, ale zároveň má nastavena velmi přísná kritéria pro posouzování žadatelů, „proleze“ jeho sítem pouze malý počet žádostí. Pokud žadatel potřebuje peníze opravdu rychle, je takové zdržení samozřejmě nežádoucí. Je logické, že v tomto případě bude hledat půjčku s vysokou schvalovatelností žádostí (mezi takové patří například půjčka Crediton).

Zákaznický servis s dlouhou pracovní dobou

Většina poskytovatelů, která nemá vlastní automatizovaný systém, který by byl schopen také provádět vyplacení půjček zadává jednotlivé platební příkazy ručně – a to logicky pouze v pracovní dny a hodiny. Může se tedy snadno stát že i u „rychlé půjčky“ zadáte poptávku v pátek v 16:30, v době kdy už budou pracovníci doma. Žádost tak vyřídí až po víkendu a peníze k převodu zadají v pondělí dopoledne. Pokud navíc budete mít jinou banku, než poskytovatel (viz výše), peníze obdržíte nejdříve v úterý. A taková půjčka samozřejmě nemůže mít přívlastek rychlá.Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…