Nabídka první půjčky zdarma patří i nadále mezi nebankovními poskytovateli úvěrů k často nabízeným benefitům, kterými se snaží zlákat nové zákazníky. Zájem klientů o tento produkt neupadá a sahají po něm, jako po účinném marketingovém prostředku, stále další a další poskytovatelé. Od minulého přehledu nám tak do našeho seznamu přibyly hned dvě nové společnosti u nichž je možné si napoprvé půjčit bez úroků – tedy za předpokladu, že peníze stihnete včas vrátit a nevyužijete ani prodloužení doby splatnosti. Pojďme se podívat na aktuální situaci na trhu.

Kde si lze půjčit napoprvé zdarma?

Poskytovatel Půjčka Doba splatnosti
Zaplo 8000 Kč 30 dní
CreditOn 8000 Kč 30 dní
Nuko 8000 Kč 30 dní
Via SMS 8000 Kč 30 dní
Půjčka 7 7000 Kč 28 dní
Amigoz/td>

5000 Kč 30 dní
Ferratum 9000 Kč 30 dní

Výhod je celá řada, pozor ale i na nedostatky!

Hlavní výhodou tohoto online produktu, se kterým se lze setkat stále pouze u nebankovních společností, je fakt, že pokud peníze vrátíte v termínu, neplatíte nic navíc. Jednoduše tak vrátíte poskytovateli úplně stejnou částku, jakou si půjčíte. Další nespornou výhodou je, že vyřízení je rychlé a schvalovací proces probíhá online, peníze jsou následně odeslány na zadaný (ověřený) účet. Pokud o půjčku zažádáte ve všední den a máte účet ve stejné bance, můžete je teoreticky obdržet již do 15 minut od odeslání. Nebankovní půjčky již nejsou tak dostupné, jako tomu bývalo dřív. Nová legislativa vyžaduje důkladné prověření každého žadatele, i nadále ale schvalovatelností předčí klasické bankovní úvěry.

Pozdní splátka znamená vysoké sankce

Na nedostatky však nesmíme zapomínat. Především, pokud byste půjčku nesplatili včas, čekají vás poměrně vysoké sankce (obvykle se jedná o částku kolem 500 Kč, výjimkou ale není ani 1000 Kč a víc). I „bezplatná“ půjčka se tak rázem může výrazně značně prodražit. Samozřejmostí také je, že tato promo nabídka je určena pouze novým zákazníkům dané společnosti, pokud si žádat o úvěr opakovaně, bude vám již nabídnut podle aktuálního ceníku. Každá půjčka – a o těch rychlých ‐ to platí dvojnásob, představuje riziko. Proto zvažte, zda-li budete schopni včas peníze vrátit a pokud ne, nepůjčujte si. Pokud splatit dokážete, půjčujte si peníze zadarmo, podobně jako u klasické bankovní kreditní karty, kterou splatíte v tzv. bezúročném období.

Kdo nabízí nejlepší bezúročnou půjčku?

Záleží na vašich preferencích, dle našeho názoru je to Zaplo a CreditON a to zejména díky rychlosti vyřízení, přehledným a informačně bohatým webovým stránkám a nadprůměrné schvalovatelnosti žádostí. I další společnosti však mají co nabídnout a porovnávat nabídky se tak rozhodně vyplatí.

Další články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…