První půjčka zdarma se mezi nebankovními poskytovateli úvěrů pevně usadila. Jedná se o výhodnou nabídku pro žadatele, kteří si u dané společnosti půjčují poprvé, pokud totiž svou půjčku splatí včas (obvykle do 30 dnů), nezaplatí nic navíc – tedy, vrátí přesně tu stejnou častku, jakou si půjčili. Kde si tedy půjčit zdarma a bez rizika?

Zaplo.cz – 8000 Kč na 30 dní

Zaplo.cz je nejlepší nabídka, která je v tuto chvíli na trhu. Až 8000 Kč na 30 dní bez úroků je nabídka, kterou ostatní sotva dorovnávají. Zaplo.cz však dominuje rychlostí vyřízení a bleskovým převodem peněz na účet – vše lze totiž stihnout za 10 minut. Zaplo je díky televizním reklamám i masivnímu internetovému marketingu dobře známou a prověřenou půjčku. Je určena všem žadatelům s čistými registry dlužníků.

CreditON – 8000 Kč na 30 dní

Také Crediton patří mezi ty známější poskytovatele, nabízí stejně vysokou první půjčku bez poplatků, jako Zaplo. Výhodou je, že šanci mají i žadatelé se záznamem v registru dlužníků. Nevýhodou však je vyřizování žádostí pouze v pracovní dny a hodiny. Také schvalovatelnost je oproti Zaplu nižší.

Via SMS – 4500 Kč na 30 dní

Hlavní nevýhodou půjčky Via SMS je její malá známost, přesto se ale jedná o bezpečnou a rychlou půjčky do výplaty. Registry dlužníků sice Via SMS kontroluje, přesto ale drží solidní schvalovatelnost. Stejně jako Zaplo je Via SMS členem Asociace poskytovatelů nebankovních půjček, zavazuje se tedy k dodržování etického a udržitelného způsobu půjčování peněz. Výhodou je, že při půjčce do 4999 Kč není nutné podepisovat smlouvu o úvěru. Nevýhodou je, stejně jako u CreditONu, jsou žádosti vyřizovány a schvalovány pouze v pracovní dny a hodiny.

Jak si půjčit zdarma a bez rizika?

  • Půjčte si pouze tolik, kolik opravdu potřebujete – raději míň, než víc
  • Pokud máte problém se splacením, nahlaste jej poskytovateli půjčky do nejdříve
  • Splaťte svou půjčku přednostně před vším ostatním – nesplácejte půjčku půjčkou

Na co si dát pozor?

  • Opakovaná půjčka už bývá standardně úročena
  • Pokud půjčku nesplatíte včas, sankce bývají vysoké (obdobně jako u kreditních karet)
  • Zpravidla bývá nutné převést 1 Kč na účet poskytovatele za účelem ověření identity vlastníka účtu (je to běžná praxe v nebankovním sektoru)

Podělte se o své zkušenosti

Využili jste již některou z nabídek bezplatných půjček? Podělte se o svou zkušenost v diskusi…

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…