4finance patří mezi největší světové poskytovatele nebankovních úvěrů. Původem lotyšská finanční skupina založená roku 2008 dnes působí v celkem 17 zemích po celém světě – namátkou například ČR, Španělsko, Polsko, ale také třeba Mexiko nebo Argentina. Pojďme si tedy o působení na jednotlivých trzích říct víc…

Zaplo u nás, ale třeba i v USA

Půjčka Zaplo patří mezi vůbec nejoblíbenější produkty ve své kategorii na našem trhu. Jedná se o malou půjčku s krátkou splatností, která svou popularitu získala zejména díky nabídce první bezúročné půjčky (více zde). Značku „Zaplo“ používá 4finance Holding i ve světě. Například v USA je ale Zaplo dlouhodobou půjčkou se splatností 4 až 18 měsíců a maximálním úvěrovým limitem ve výši 1000 USD. Také ve Španělsku je Zaplo.es dlouhodobou půjčku až na 24 měsíců a limitem 2500 Eur. Totéž platí o Zaplo v Polsku – maximální limit 10 000 zł zhruba odpovídá 60 000 Kč.

Také používaná loga jsou odlišná, u nás používaná oranžovo-zelená krytička je na některých trzích nahrazena různobarevnými pruhy. Dochází tak k jistému roztříštění vizuální prezentace, protože logo s pruhy používá 4finance pro svůj další produkt, Vivus…

Vivus v Česku neznáme…

Značku Vivus na našem trhu neznáme. V Polsku je ale Vivus velmi populární půjčkou před výplatou, stejně jako Vivus ve Španělsku. Se stejným názvem se pak setkávají klienti také například v Argentině (Vivus.com.ar) nebo Mexiku (Vivus.com.mx). Vivus je brand, který 4finance Holding používá na nejvíce trzích a patří tak ve světě mezi nejznámější.

Půjčkomat? S tímto názvem jen u nás

Půjčkomat známe u nás i na Slovensku (jako Pôžičkomat), původně za ním stála finanční skupina Friendly Finance, ta se však loni po akvizici stala součástí právě 4finance holdingu. A tak „český“ Půjčkomat najdeme v Polsku jako Pożyczkomat a ve španělsku jako Creditocajero. Ve všech případech se však jedná o malou půjčku se splatností do 31 dnů.

Kimbi je novinka na českém trhu

Dlouhodobou půjčku u nás 4finance prezentuje nově pod brandem Kimbi (viz článek Kimbi – Nová půjčka a mladší bratříček Zaplo.cz). Tuto značku ve světě ovšem příliš nepoužívá, od loňska je dostupná pouze v Litvě a v Arménii. Kimbi je střednědobá půjčka s rozumným RPSN.

Základní data o 4finance

Založeno
2008
Země původu
Litva
Celkem poskytnutých úvěrů
11 500 000
Celkový objem úvěrů
4 miliardy Eur

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…