Procento půjček a úvěrů, které jsou vyřízené pouze přes internet v posledních letech prudce narůstá. Již dávno tedy neplatí, že si pro tyto finanční produkty chodí lidé na pobočky, řada společností totiž funguje online a běžná klientská centra ani nemá. Proč se ale vyplatí žádat o půjčku přes internet?

Online půjčka levněji než na pobočce?

Některé produkty lze přes internet dokonce sjednat ještě levněji než na pobočce. Skutečně. Jedná se typicky o nabídku některých bankovních institucí. Není tak vůbec neobvyklé (např. Moneta Money Bank), že si poskytovatel účtuje za vyřízení na pobočce i několikset korun, kdežto sjednání přes internet je nejen rychlejší, pohodlnější – ale hlavně zdarma. Pokud si tedy potřebujete půjčit peníze, určitě začněte s hledáním půjček přes internet (využít můžete některé nezávislé srovnání půjček) – návštěva pobočky už dnes není nutná!

Výhody vyřízení půjčky přes internet

  • Vše vyřídíte z pohodlí domova kdykoliv – 24 hodin denně
  • Nemusíte nikam osobně chodit, ani telefonovat
  • Neplatíte žádné poplatky za vyřízení a sjednání
  • Smlouvu vám k podpisu přinese kurýr až domů
  • Šetříte svůj čas

Na pobočku jen kvůli podpisu smlouvy

U bankovních institucí se návštěvě pobočky většinou nevyhnete (výjimky ale také existují). Schůzka však není nutná na začátku celého procesu, kdy se teprve rozhodujete a zjišťujete si možnosti, ale až v samotném závěru, kdy se jen dostavíte k podpisu smlouvy. Pravidlem to však také není vždy, jste-li klientem dané banky a máte u ní běžný účet, lze vše sjednat také online. Svůj zájem potvrdíte v internetovém bankovnictví, veškeré potřebné údaje o vás a vaší bonitě totiž banka už dávno má. U nebankovních společností je pak naopak naprosto běžné, že se vše sjednává výhradně online a podpis smlouvy probíhá přes internet (stejně jako ofocení a nahrání potřebných údajů). Pokud je nějaký dokument nutné podepsat, obdržíte ho poštou a pouze odešlete zpět. Vše je 100% diskrétní a výrazně rychlejší.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…