Trh je doslova zaplaven nejrůznějšími půjčkami bankovního a nebankovního rázu. Rozhodnete-li se využít takového financování libovolných potřeb, mnohdy narazíte na jedinou překážku. Jaký úvěr si vybrat? Která půjčka je ta nejlepší a nejvýhodnější zrovna pro vás?

Nejvýhodnější online půjčka

Většina z nás si možný myslí, že při posuzování nabídek hledí na ty správné parametry úvěru a podle nich se s chladnou hlavou rozhoduje. Velmi často tomu tak není. Pokud chcete poznat výhodnou půjčku, začtěte se do následujících řádků, dáme vám pár tipů jak na to.

Zásadní parametry úvěru

Nenaleťte na líbivé slogy z reklam slibující „nejvýhodnější půjčku“, místo velký slov a titulků sledujte informace skryté pod hvězdičkou – psané mnohem menším písmem. Právě tam se ukrývá řada skutečně podstatných informací, které mohou velmi zásadě ovlivnit deklarovanou výhodnost daného produktu.

Nejdůležitějším parametrem je RPSN

Pokud přihlížíte k úrokové sazbě, určitě jste na té správné cestě. Ale i v tomto případě si pohlídejte, jakému úroku věnujete pozornost. Klasická úroková míra rozhodně nebude tou správnou volbou. Zaměřte se spíše na roční procentuální sazbu nákladů. Ta je označována zkratkou RPSN. V její prospěch hovoří také to, že zahrnuje všechny přidružené poplatky. Není však RPSN jako RPSN. I když jde o jeden z nejdůležitějších údajů při výběru půjčky vůbec, nemusí to být ještě ta nejlepší půjčka na trhu. Přihlížet byste měli i k dalším věcem.

  • Nabídka první půjčky zdarma
  • Dostupnost zákaznické podpory
  • Rychlost vyplacení peněz na účet
  • Možnost odkladu splácet
  • Možnost mimořádné splátky
  • Předčasné uhrazení dluhu bez sankcí
  • Úplnost informací dostupných na webu poskytovatele

Jak vybrat nejvýhodnější půjčku na míru?

Výše uvedené řádky mohou vyvolávat pocit, že volba konkrétní bankovní či nebankovní půjčky není ničím snadným a tento proces může zabírat spoustu drahocenného času. I v tomto případě však můžete využít praktických nástrojů současné doby, které vám ušetří nejenom čas, ale také peníze. Na mysli máme internetové srovnávače úvěrů. Bohaté databáze, skrze něž se dopracujete k nejlepší půjčce na trhu. Dlouhodobě prověřeným řešením je online server KvalitniPujcka.cz, s pomocí něhož budete schopni porovnat všechny výše uváděné parametry.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…