Pokud se rozhodnete požádat o úvěr, s nímž chcete financovat své potřeby, budete bezpochyby velmi překvapeni, na kolik poskytovatelů půjček narazíte. I když nedávno s novelou zákona o spotřebitelských úvěrech proběhla velká čistka ve finančním segmentu, stále je tu velká spousta poskytovatelů. A aby to nebylo snadné, každý ze subjektů má jiné podmínky, úrokovou sazbu a ostatní parametry. Při výběru konkrétní půjčky se tak můžete vydat dvěma odlišnými cestami, abyste se dopracovali k požadovanému cíli.

Online srovnání půjček

  • Ruční srovnání úvěrů
  • Porovnání skrze internetové kalkulačky

Ruční srovnání úvěrů

Pod tímto krokem si představte následující. Vydáte se do několika poboček bankovních a nebankovních společností. Tam požádáte o aktuální nabídky jednotlivých produktů. K těmto informacím se mimo jiné v omezené míře dostanete také prostřednictvím internetu. Všechny tyto materiály pak doma ručně srovnáte a pokusíte se vybrat vítěze. Jak asi správně tušíte, tato metoda stojí spoustu drahocenného času a někdy i zbytečných výdajů.

Porovnání skrze internetové kalkulačky

Mnohem pohodlnější cesta, která je spojena se shodným, ba dokonce ještě lepším výsledkem. Automatické srovnání vypadá nějak následovně. Využijete speciální online kalkulačku, jež sdružuje aktuální nabídky desítek společností. Na základě vámi vložených parametrů dojde automatiky k výběru těch nejvhodnějších firem. Proces zabírající jen několik desítek vteřin a vy následně víte, jaká půjčka pro vás bude ta nejvhodnější. Využít přitom můžete také online srovnání půjček.

Přihlížejte k důležitým parametrům úvěrů

Ačkoliv již možná tušíte, jak najít vhodnou půjčku, hodí se vám ještě pár dalších praktických informací v této souvislosti. Například to, že byste si měli hlídat skutečnou velikost úrokové sazby a nepodlehnout typické prezentaci „výhodný úrok již od XYZ %“. Vyžadujte konkrétní číslo pojící se s vaší žádostí a to nejenom běžný úrok, ale hlavně hodnotu RPSN. Roční procentuální sazba úroků, která v sobě zahrnuje také poplatky související s úvěrem. Mezi další důležité parametry, k nimž je třeba přihlížet, patří:

  • Termíny splatnosti, jež byste neměli podceňovat
  • Sankční poplatky spojené s nejrůznějšími situacemi nastávajícími během splácení

Jaké musíte splnit podmínky, abyste získali konkrétní úrokovou sazbu – často je totiž nutné využívat dalších služeb nebo online pojištění. Chcete-li výhodný úvěr libovolného charakteru, určitě srovnávejte jednotlivé nabídky na internetu. V žádném případě však nepodceňujte důslednost při výběru, i když čerpáte z ověřených zdrojů.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…