Dovolená v zahraničí je spojena nejenom s překrásnými a nezapomenutelnými zážitky, ale také s jistými povinnostmi. Tou nejzásadnější je cestovní pojištění, bez něhož by se mimo hranice České republiky neměl vydávat opravdu nikdo, poplatky za sebemenší lékařské zákroky či vyšetření jsou totiž výrazně vyšší než u nás doma.

Cestovní pojištění pro každou situaci

Tato služba totiž kryje léčebné výlohy v rámci úrazů, jež mohou na dovolené postihnout opravdu každého. A nutno podotknout, že výdaje bez cestovního pojištění jsou v tomto směru skutečně značné. V případě cestovního pojištění narazíte na dvě varianty produktu.

  • Běžná dovolená
  • Aktivní dovolená

Pojištění běžné dovolené

Obvyklé cestovní pojištění pro běžnou rodinnou dovolenou je v podstatě základním balíčkem, který prezentuje řada pojišťoven. Již od několika korun denně se pojistíte pro všemožné rekreační sporty. Od klasické turistiky a cyklistiky, přes plavání, golf, badminton, vodní lyžování, rybaření, stolní tenis, šnorchlování, až po volejbal, fotbal a jim podobné činnosti. Při těchto sportech nejčastěji vznikají tržné rány a zlomeniny. Výjimkou však není ani popálení kůže, úpal, alergické reakce, záněty, nevolnosti, atd. Všechno základní zdravotnické ošetření dokáže pokrýt právě toto cestovní pojištění, včetně hospitalizace či převozu do České republiky. Pokud ale plánujete aktivnější dovolenou, zbystřete.

Pojištění aktivní dovolené

Na klasické cestovní pojištění byste se neměli spoléhat v okamžiku, kdy se chystáte věnovat tzv. extrémnějším a náročnějším sportům. U nich je vhodné zvolit speciální připojištění, abyste docílili maximálního krytí a v případě nehody neřešili problémy s pojišťovnou. Do této skupiny sportovních činností patří například ragby, jízda na čtyřkolkách a motorkách, jachting, šerm, vysokohorská turistika nad 5 000 metrů nad mořem, bojové sporty, sjíždění řek vyššího stupně, kiting, rychlobruslení, windsurfing, cyklokros a mnohé další. Pojištění aktivní dovolené se vztahuje také na organizovaný sport. To znamená na situace, kdy vyrážíte za tréninky, soustředěním nebo zápasy a turnaji do zahraničí.

Cena za připojištění bývá malá, ale vyplatí se

Co se týče nákladů na pojištění aktivní dovolené, liší se v závislosti na typu pojišťovací společnosti. Počítejte ale s příplatkem 35 – 60 Kč v závislosti na tom, o jaké činnosti se bude jednat, popřípadě zda půjde o organizovaný sport.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…