Úvěry pro podnikatele dnes využívá mnoho podnikatelů a společností, které se buď ocitnou v nepříznivé situaci nebo se chystají rozšířit své podnikání a nemají na to dost vlastních peněz. Obecně se dá říci, že je jedno, na co podnikatel peníze potřebuje. Důležité je, že dnes má možnost takový úvěr získat opravdu každý. Podnikatelské úvěry poskytují i banky i nebankovní společnosti. Je jen na samotném klientovi, kterou možnost si vybere.

Půjčka na podporu podnikání

Avšak třeba si uvědomit, že vždy, když je to možné, se velké sumy peněz vyplatí půjčit v bance, kde má klient skutečnou jistotu. Jsou však i případy, kdy se podnikatelský úvěr v bance jednoduše vybavit nedá a právě tehdy vstupují do hry nebankovní společnosti. Jako při jiných půjčkách iv tomto případě hrají roli dvě proměnné. Čas a peníze. Pokud si chce být podnikatel jistý nízkým úrokem, který bude ten nejvýhodnější, jaký se dá sehnat, měl by si zvolit banku. Ta mu tyto úroky zprostředkuje na základě podrobného ověření jeho osoby. To znamená, že se bude muset podrobit dokládání a skutečně dlouhé proceduře papírování. V případě, že se chce podnikatel papírování vyhnout nebo potřebuje peníze rychle, zůstává mu zvolit si nebankovní společnost. Ta mu ušetří čas, ale vykompenzuje si takovou službu vyšším úrokem. Je tedy na samotném člověku, co si cení více.

Neúčelové úvěry pro malé a velké firmy

Úvěry pro podnikatele mají u každého poskytovatele ještě několik společných znaků. Obvykle se poskytují bezúčelově, což znamená, že při nich není nutné dokladovat způsob, jakým byly použity. Kromě toho při nich jde obvykle o vyšší částky peněz a proto jejich banky, ale i některé nebankovní společnosti, vyřizují bez poplatků. Ať už potřebuje podnikatel peníze na překonání špatného období nebo na rozšíření dobře rozjetého obchodu, má možnost vybrat si z množství poskytovatelů podnikatelských úvěrů. Je jen na něm, pro něhož se podle vlastní vůle a chuti, rozhodně.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…