Podání přiznání daně z příjmu to je povinnost, kterou nemá rád pravděpodobně žádný živnostník či podnikatelský subjekt. Nutnost přiznat své příjmy z loňského roku, z nichž dojde k výpočtu velikosti daně, jíž je třeba odvést.

Půjčka na daně? Někdy není jiné řešení…

Neradi vám to připomínáme, ale období daní se nemilosrdně blíží a vám už zbývá jen několik týdnů, abyste daňové přiznání podali a hlavně v plné výši uhradili. Pakliže se dostanete s daněmi na nulu, popřípadě vám bude ještě navrácena finanční částka, máte pravděpodobně vyhráno a následující odstavce vás asi nebudou tolik zajímat. Jestliže je tomu ale naopak a čekají vás jisté výdaje, pak zbystřete.

První půjčka zdarma

Bezúročná půjčka můžete být ideální model financování pro ty, kteří mají na daních platit částky v řádu několika tisíc korun a aktuálně takovými sumami nedisponují. První půjčka zdarma přináší spoustu výhod jasně hovořících ve váš prospěch, půjčit si obvykle lze až 10 000 Kč, nevýhodou je ale krátká doba splatnosti (obvykle měsíc).

  • Jste-li novým klientem společnosti, máte na první půjčku zdarma nárok u řady společností (např. Zaplo nebo CreditOn). Při vracení peněz nezaplatíte ani o korunu více, nezbytné je však dodržet datum splatnosti. V opačném případě by se půjčka mohla prodražit.
  • Poskytnuty vám budou i nižší peněžní sumy, jež v rámci klasického úvěru stejně nelze získat.
  • Na splacení máte obvykle dostatek času.

První půjčka zdarma je prezentována nejenom bankovními, ale také nebankovními společnostmi, takže máte na výběr, do jakých rukou se svěříte. Nebankovních nabídek je ale na trhu víc. Nedoplatek daně vám tímto způsobem mohou pomoci uhradit následující finanční instituce.

  • mBank s půjčkou od 10 000 Kč do 40 000 Kč
  • Půjčka Start od Provident Financial ve výši 3 000 Kč až 9 000 Kč
  • Kamali půjčka od Home Credit splatná za 14 dnů

Počítat musíte samozřejmě s tím, že je nutné dodržet předem stanovené splátkové podmínky. Pakliže přesáhnete doby splatnosti nebo si budete na daně potřebovat půjčit ještě jednou, už se na vás první půjčka zdarma nevztahuje a musíte peníze splácet dle klasických obchodních podmínek.

K úhradě daní může pomoci i kreditní karta

Nedoplatky za daně každopádně nemusíte řešit jen prostřednictvím klasických půjček. Na trhu jsou i další možnosti, s nimiž docílíte téměř shodných cílů. Tedy úhrady daní bez zbytečných poplatků navíc. Na mysli máme kreditní karty, s nimiž se pojí poměrně dlouhé bezúročné období. V závislosti na společnosti, od níž tento platební nástroj vlastníte, to může být až 55 dnů. Kartou zaplatíte stanovené daně a do uvedeného termínu vše splatíte. Hlídat si však musíte délku trvání tohoto období, protože jakýkoliv den nad rámec bezúročného období je spjat s vyššími úrokovými sazbami. Podání přiznání daně z příjmu je sice tu, ale vy nyní disponujete praktickými tipy, jak požadovanou částku uhradit, aniž byste se zbytečně zadlužovali nebo si peníze půjčovali od svých známých a kolegů. Vše řešte půjčkami či kreditními kartami s nulovými úroky.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…