Lidé volí bankovní a nebankovní produkty na základě nejrůznějších kritérií. Jednou věcí je fakt, podle čeho by měli zájemci o úvěry postupovat a druhou věcí je realita. A právě v tomto článku se budeme věnovat skutečnosti, v rámci které potenciální zákazníci úvěrových společností volí jednotlivé produkty.

3 hlavní důvody pro volbu půjčky

  • Rychlost vyplacení peněz
  • Výše úrokové sazby a RPSN
  • Bez dokládání citlivých údajů

Rychlost vyplacení peněz

Tato kapitola hovoří sama za všechno. Velké množství lidí chce peníze ihned, zkrátka v co nejkratším časovém intervalu. Mnohdy při tomto chtíči zapomínají i na to důležité a podstatné. Klienti vybírají půjčky v závislosti na tom, jakým způsobem jsou vypláceny, protože právě to ovlivňuje onu zmiňovanou rychlost.

Největší důraz je kladen na tyto varianty výplaty:
Na bankovní účet
Bezhotovostní převod je jedna z nejrychlejších cest vůbec
Peníze v hotovosti na terminálech a v trafikách
Některé nebankovní společnosti (např. Zaplo) takto vyplácí peněžní sumy i o víkendech
Doručení pracovníkem firmy
Oblíbená a rychlá volba i za cenu vyššího poplatku

Úroková sazba

Dalším rozhodujícím elementem je velikost úrokové sazby. Zde většina zájemců o peníze standardně chybuje. Největší zájem je totiž o klasický úrok, což je samozřejmě chybné. Velkou roli by měla hrát hodnota RPSN neboli roční procentuální sazba nákladů. V ní jsou zahrnuty také ostatní poplatky, včetně klasického úroku. Právě přidružené platby se starají o nežádoucí navyšování nákladů na danou půjčku.

Bez dokládání citlivých údajů

Nakonec tvoří velkou skupinu klientů ti, kdo neradi sdělují jakékoliv osobní údaje. Na mysli máme především prokazování velikosti vlastního příjmu a nahlížení do registru dlužníků SOLUS. I v tomto směru však lidé chybují a velice často zvolí nevyhovující produkt. Od poslední novely zákona o spotřebitelských úvěrech musí poskytovatelé důkladně lustrovat platební morálku svého budoucího zákazníka, proto se takovým procesům jednoduše nevyhnete. Nenechte se proto ohromit inzeráty společností, jež se od těchto činností jakkoliv distancují.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…