Zima je pro mnohé nadšence překrásným obdobím spojeným s přemírou sněhu a pohybových aktivit. Spousta lidí se vydává na hory, a to nejenom ty tuzemské, ale právě do zahraničí. Ať už se vaší cílovou destinací stane jakékoliv místo v Evropě či kdekoliv jinde, rozhodně byste neměli podceňovat to správné cestovní pojištění. Bez něj nesmíte opouštět Českou republiku. Má to jeden jediný důvod. Lyžování, snowboard, běžky a ostatní zimní sporty přináší větší riziko zranění. A takové ošetření nebo léčba se může v zahraničí značně prodražit. Právě kvůli tomu si sjednáváte cestovní pojištění na hory, které eliminuje všechny tyto náklady, jež proplatí pojišťovna. Jen pro představu vám nastíníme několik orientačních cen za různé typy ošetření, jimž se určitě budete chtít vyhnout.

 • Převoz ze zahraničí do České republiky cca 15 000 Kč až 45 000 Kč.
 • Den v nemocnici v zimních destinacích jako jsou Rakousko, Itálie a Francie stojí až 25 000 Kč.
 • Převoz helikoptérou v alpách z nedostupné lokality cca 50 000 Kč až 150 000 Kč.
 • Zásah horské služby od 10 000 Kč a více.

Správná varianta cestovního pojištění

Jak můžete z výše uvedených řádků dobře tušit, cestovní pojištění na zimu má rozhodně svůj smysl. Při jeho výběru byste měli přihlížet hned k několika důležitým faktorům. Nejsou to snad ani tak celkové náklady na pojistku, které jsou v řádu desítek korun denně, ale spíše to, co všechno cestovní pojištění zahrnuje. Nejčastěji se můžete řídit finančními limity, jež uvádí jednotlivé pojišťovny, popřípadě vsadíte na dražší neomezené krytí. Za naprostý standard lze v rámci zimního cestovního pojištění považovat následující služby.

 • Léčebné výlohy v zahraničí
 • Asistence v rámci přepravy
 • Odpovědnost za škodu
 • Pojištění zavazadel

Využít pochopitelně můžete i nejrůznějších připojištění za příplatek, která vám při cestě na hory přijdou vhod. Jmenovat lze pojištění lyží a lyžařského vybavení, odtah vozidla nebo opravu v zahraničí, popřípadě zajištění náhradní dopravy.

Nepodceňujte příplatek za rizikové sporty

Pokud vyrazíte na hory za lyžováním a podobnými aktivitami, zkontrolujte u svého cestovního pojištění ještě jednu zásadní věc. A to jsou sporty, které taková pojistka pokrývá v plném rozsahu. Někdy vám totiž nemusí stačit jen základní cestovní pojištění, ale musíte si připlatit i za zimní sporty, kam lyžování, snowboard a běžky patří. I potom však nemusíte být chráněni na sto procent. Jestliže patříte mezi dobrodruhy a adrenalinové sportovce, určitě vám nebudou stačit jen vyznačené lyžařské trasy a sem tam si vyrazíte i do přírodního sněhu. Pak už byste měli připlácet nejenom za zimní sporty, ale spíše za rizikové sporty. Každá pojišťovna disponuje takovou službou jen pod trochu odlišným názvem.

Profesionální asistenční služby

Chcete-li být na zimní dovolenou připraveni opravdu se vším všudy, pak si raději překontrolujte i činnosti dostupné v rámci asistenčních služeb. Ty musí být vždy přístupné 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Pokud se nespokojíte se základní nabídkou, raději si připlaťte, protože takový servis vám pak může ulehčit spoustu trápení při vyřizování škodních událostí v zahraničí. Zde je několik příkladů, kdy se vám hodí asistenční pomoc.

 • Konzultace zdravotního stavu s českým lékařem.
 • Nalezení nejbližšího lékařského zařízení.
 • Kontaktování blízkých osob a rodiny.
 • Komunikace v českém jazyce a pomoc s překladem v zahraničí.
 • Kompletní zajištění přepravy zpět do České republiky a ostatní.

Cestujte na hory pouze s kvalitním cestovním pojištění v kapse!

Další články

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…