Mnoho článků týkajících se úvěrů a financí obecně vychází každý den a snadno by tak některé – velmi přínosné – mohly zapadnout. V dnešním článku proto odkazujeme na pár článků, které jistě stojí za přečtení a které byly publikovány na jiných webech.

Přehled zajímavých článků

5 dobrých rad, než si vezmete rychlou půjčku přes internet

Půjčka je v současné době nedílnou součástí našich životů, reklamám na tyto produkty se snad ani nelze vyhnout. Spotřebitelské úvěry nabízejí banky i nebankovní instituce, nabídek jsou tisíce a vybrat jedinou je složité. Jak si půjčit peníze a nespálit se? Každá půjčka sice představuje potenciální riziko, pokud se ale budete držet našich rad, nestane se vám, že naletíte neférovému poskytovateli nebo přeplatíte zbytečně? moc.

Čtěte: 5 dobrých rad, než si vezmete rychlou půjčku přes internet

5 dobrých rad, jak vyjít od výplaty k výplatě

Takzvaně „od výplaty k výplatě“ dle různých anket žije zhruba 1/3 obyvatel České republiky. To znamená, že více jak 3 miliony Čechů řeší každý měsíc jak vyjít se zbývajícími financemi do příští výplaty. Jakékoliv větší výdaje pro ně znamenají zásadní omezení, na které často nejsou schopni dosáhnout. Bankovní nebo nebankovní půjčky bývají v takových situacích častým, ale ne ideálním řešením. Vyjít s financemi může být s trochu snahy jednodušší, než se možná na první pohled zdá.

Čtěte: 5 dobrých rad, jak vyjít od výplaty k výplatě

Přehled bezplatných nebankovních půjček do výplaty

Půjčit si peníze je v dnešní době snadné, nabídek je v tisku, televizi i na internetu více než dost. Banky lákají na rekordně nízké úroky a nebankovní poskytovatelé se zase předhánějí v rychlosti schválení a vyplacení peněz. Právě rychlá půjčka patří v nebankovním segmentu mezi stěžejní a konkurenční produkty, hojně vyhledávané uživateli. Nebankovních poskytovatelů sice po přísných legislativních změnách výrazně ubylo (za téměř 50 000 jich aktuálně zbývá jen asi 150), stále je ale nabídka velmi rozmanitá.

Čtěte: Přehled bezplatných nebankovních půjček do výplaty

Nebankovní půjčky již nadále nemusí být strašákem! Z 50 000 poskytovatelů jich zbyly desítky

Nebankovní půjčky jsou produktem, který v minulosti býval často považován za strašáka. Nutno podotknout, že některých případech oprávněně. Vysoké úroky a sankce při pozdním splácení, nebo rozhodčí doložky skryté ve smlouvě, to vše udělalo i poctivým nebankovním společnostem špatnou reklamu. Od letoška je ale situace jiná, trh prošel (a nadále prochází) dramatickou proměnou a nebankovní půjčky tak již – pokud použijeme chladnou hlavu a úsudek – rozhodně nemusí být produktem, kterého je nutné se obávat.

Čtěte: Nebankovní půjčky již nadále nemusí být strašákem! Z 50 000 poskytovatelů jich zbyly desítky

7 opravdu dobrých rad, pokud si chcete vzít půjčku

Uvažujete o tom, že si půjčíte peníze? Jistě jste už dobře zvážili, jestli je úvěr jediným řešení vaší situace a zda-li peníze skutečně potřebujete. Tím to ale ani zdaleka nekončí. I z malé půjčky mohou být zakrátko velké potíže. Spousta lidí dělá v tento moment několik fatálních chyb, které je mohou stát dost nervů, ale i peněz – často docela zbytečně. Připravili jsme pro vás sedm, opravdu dobrých rad, pokud jste ve stejné situaci.

Čtěte: 7 opravdu dobrých rad, pokud si chcete vzít půjčku

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…