Kreditní karty jsou dnes jedním z nejčastějších platebních nástrojů, s nímž můžete získat nejenom odpovídající úvěrový rámec, ale i řadu dalších bonusů. Na úvod je třeba zmínit, že nejde o typické debetní karty vydávané k běžnému účtu. Kreditní karty jsou spíše jistým nadstandardem, za který si občas musíte připlatit. Jde však o velice symbolické ceny. A mnohdy při splnění určitých podmínek takovou kartu obdržíte v podstatě zdarma.

Placení kreditní kartou se může vyplatit

Jedním ze základních bonusů kreditních karet je bezúročné období. Čili doba, během níž můžete splatit vypůjčené peníze, aniž byste hradili jakékoliv úroky navíc. To je ale naprostý základ a standard, k němuž se samozřejmě váží mnohé jiné výhody, s nimiž vás v následujících řádcích seznámíme.

Bonusy kreditních karet

Nejčastějším a nejvyužívanějším bonusem bude bezpochyby sleva u vybraných obchodních partnerů daného poskytovatele kreditní karty. Jde o slevy spojené s nákupem konkrétního zboží. V tomto směru máte obvykle na výběr z prodejců nejrůznějšího typu, takže na své při přijde doopravdy každý. Takováto sleva se projevuje v libovolné formě:

  • Sleva ze zakoupeného sortimentu
  • Peníze v dané výši připsané na váš účet, ať už ve formě kreditu či peněz

Pakliže budete kreditní kartu využívat s maximální pravidelností, určitě nebudete platit za její vedení nebo výběry z bankomatů, které jsou mimochodem standardně zpoplatněny vyššími poplatky. Nejznámějším programem spojeným s bonusem tohoto typu je bene+. V závislosti na využívání každodenních služeb můžete sáhnout po kreditní kartě se speciálním bonusem, jenž vám přinese největší užitek. Níže uvádíme několik příkladů.

  • Sleva za volání u vybraného operátora
  • Sleva při nákupu v daném obchodním řetězci
  • Sleva při tankování u konkrétních benzínových stanic

Kreditní karty vám mohou posloužit také při cestování, v rámci něhož získáte výhodnější cestovní pojištění. Příjemné jsou pak vstupy do letištních salonků na různých letištích. Co se týče nakupování věcí, osloví vás naopak prodloužení záruky u daného zboží, a to až v délce trvání jednoho roku.

Na co si dát pozor u kreditní karty?

Na závěr je třeba zmínit ještě jedno důležité upozornění, při jehož nedodržování byste mohli všechny výše uvedené bonusy do jisté míry minimalizovat a také degradovat. Kreditní karty využívejte pouze v souvislosti s předkládanými výhodami, jež by měly vašemu životnímu stylu odpovídat co nejvíce. Pakliže budete kreditky používat k úkonům, s nimiž nejsou spojeny žádné bonusy, obvykle na takových krocích proděláváte. Jsou to například předražené výběry z bankomatů nebo vysoké úrokové sazby nad rámec bezúročného období. Kreditní karty můžete dnes získat nejenom u bankovních, ale také nebankovních společností.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…