Cesta do zahraničí musí být vždy spojena s jednou důležitou věcí. A tou je uzavřená smlouva na cestovní pojištění. I když se budete milionkrát ujišťovat slovy, že zrovna vám se nic stát nemůže, nepodléhejte takové myšlence. Náhody si nevybírají a na každého čeká v zahraničí stejné riziko s možností úrazu. Na sportovce a aktivní jedince dokonce ještě větší.

Důvod, proč uzavřít před cestou za hranice České republiky cestovní pojištění je naprosto zřejmý. Tato služba vás bude chránit před hrazením jakýchkoliv nákladů na zdravotnickou péči v zahraničí. Na tu se totiž nevztahuje klasické zdravotní pojištění jako v ČR, proto si musíte jednoduše připlatit.

Nepodceňujte náklady za zdravotní péči v zahraničí

Jestliže vás o důležitosti cestovního pojištění nepřesvědčila úvodní kapitola tohoto článku, udělají to určitě následující řádky. V nich vám představíme orientační náklady na léčebné výlohy nejčastějších zranění v odlišných koutech světa.

Zlomenina ruky na 6 dnů v Itálii
náklady kolem 140 000 Kč
Zlomenina nohy na 3 týdny v Dominikánské republice
náklady až 2 100 000 Kč
Použití vrtulníku při lékařské péči v Brazílii
náklady asi 1 300 000 Kč
Letecký speciál z České republiky do Tuniska
náklady kolem 380 000 Kč
Repatriace z Bali do České republiky
náklady vychází na 3 500 000 Kč
Převoz tělesných ostatků z Korfu
náklady jsou 130 000 Kč
Infarkt na Mallorce s týdenní hospitalizací
náklady přibližně 620 000 Kč

Pojistěte se důkladně a v odpovídající výši

Jak můžete správně tušit, je lepší přiklánět se k vyšším limitům finančního plnění v rámci cestovního pojištění než sázet na základní produktové nabídky. Nárůst ceny pro konkrétní destinaci není tak vysoký a přínos je oproti těmto výdajům opravdu značný. Pokud za vás při cestě do zahraničí sjednává cestovní pojištění cestovní agentura či kancelář, pak si pohlídejte i její smluvní podmínky, popřípadě trvejte na vybraném připojištění. Pro běžné klienty prahnoucí po bezstarostné dovolené v zahraničí platí stejná doporučení. Pojistěte se ideálně na následující věci.

  • Vyšší limity plnění pro léčebné výlohy – jejich součástí by měl být i transport, repatriace a doprava příbuzné osoby
  • Odpovědnost za škodu na zdraví
  • Pojištění zavazadel, která by se vám při cestování letadlem mohla ztratit
  • Pojištění storno zájezdu nebo zpoždění, popřípadě zrušení letu

Cestovní pojištění většiny cestovních pojišťoven následně umožňuje i řadu doplňkových služeb, jakými jsou rizikové a extrémní sporty, nadstandardní asistenční služby apod. O nutnosti cestovního pojištění jako takovém nemá cenu zdlouhavě přemýšlet. Je zapotřebí! Na vás jako klientech už jen zůstává, jakou variantu takového produktu si zvolíte.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…