Půjčka Kimbi je novinkou mezi českými nebankovními úvěry. Stojí za ní společnost Zaplo Finance s.r.o., ta naopak žádným nováčkem v tomto segmentu není. Zatímco Zaplo je ale klasickou rychlou půjčkou, Kimbi míří do jiného segmentu. Zájemci si totiž mohou půjčit až 60 000 Kč a formou měsíčních splátek dluh splácet až 24 měsíců. To vše při rozumné výši RPSN (ve svém segmentu). Pojďme si ukázat, jak probíhá celý proces vyřízení…

Kimbi půjčka

Ještě než začnete…

  • Musíte být starší 18 let
  • Mít české státní občanství
  • Bydliště v ČR
  • Vlastní bankovní účet na jméno a telefon
  • Kimbi.cz půjčka je určena i zájemcům s negativní platební historií (tedy záznamem v registru dlužníků), důležitá je však dostatečná bonita a schopnost půjčku řádně splatit)

K vyplnění žádosti budete potřebovat občanský průkaz a druhý doklad totožnosti.

1. Navštivte webové stránky www.kimbi.cz

Webové stránky jsou přehledné a graficky hezky zpracované, jistě se rychle zorientujete. Na webu si můžete přečíst řadu informací o produktu a zodpovědět si nejčastější otázky. První krok žádosti učiníte formulářem vpravo. Vyberte si, kolik chcete půjčit a výši své měsíční splátky. V závislosti na tom, jak měníte tyto dvě hodnoty se obratem přepočítávají všechny hodnoty níže. Ihned tak vidíte, kolik celkem za půjčku zaplatíte, jak vysoké je RPSN a kdy vás bude čekat první splátka (mělo by to být za 30 dní od dnešního dne). Potvrďte volbu tlačítkem „Chci půjčku“.

2. Základní informace o vás

Pokud už jste klienty Kimbi (nepůjčujete si poprvé), můžete se zde přihlásit, pokud ne, pokračujte ve vyplnění formuláře. Zadejte zde své jméno, příjmení, rodné a mobilní číslo (to obzvlášť důsledně, v předposledním kroku vám na něj přijde autorizační SMS kód). Abyste mohli svůj úvěrový účet snadno spravovat, vytvoříte si také účet, zde stačí vymyslet si heslo a následně potvrdit obě políčka, kterými udělíte souhlas se zpracováním osobních údajů.

3. Adresa

Třetím krokem je zadání informací o vás a vašem bydlišti. Ještě předtím ale zadejte číslo vašeho občanského průkazu a druhého dokladu totožnosti, obojí doplňte datem vypršení platnosti obou dokladů (informace samozřejmě najdete přímo na daném dokladu). Vyberte také typ vlastnictví nemovitosti, kde bydlíte. Je byt nebo dům váš? Anebo jste v pronájmu?

4. Zaměstnání a finance

Kimbi bude dále zajímat, jaký je váš zdroj finančního příjmu a kde pracujete. Vyplňte tedy váš čistý finanční příjem (rozhodně jej vyplňte pravdivě, později bude ověřován!) a celkové měsíční výdaje. U výdajů vše sečtěte, tedy například splátku hypotéky, výdaje na bydlení a stravu.

5. Potvrzení žádosti

Tento krok je velmi krátký a stručný, znovu si zkontrolujete údaje zadané v prvním kroku vaší žádosti. Ve žluté tabulce vidíte o jak velkou částku žádáte, kolik budete každý měsíc splácet a další neméně důležité údaje. Všechno si proto znovu zkontrolujete a zaškrtněte souhlas s předsmluvními informacemi a úvěrovou smlouvou. Oba tyto velmi důležité dokumenty si přečtěte! Budou vám otevřeny do nového okna, takže se jim ani nemůžete vyhnout. Vše opět můžete potvrdit modrým tlačítkem „Souhlasím“.

6. Zadejte SMS kód

Na zadané telefonní číslo vám nyní přijde SMS kód. Je pouze čtyřmístný a vy jej zadejte do připraveného vstupního políčka. Tím potvrdíte platnost daného mobilního čísla. Pokud jste náhodou zadali telefonní číslo chybně, máte zde možnost jej ještě změnit. A pokud vám náhodou SMS kód nepřišel vůbec, můžete zavolat na technickou podporu Kimbi půjčky.

7. Potvrzení finančního příjmu

Dostáváte se do konečné fáze. Posledním krokem je doložení finančního příjmu. Zde jsou dvě možnosti, buď se vše provede automaticky (a bezpečně!), stačí pouze poskytnout přístup do bankovnictví (vše je se souhlasem vaší banky, nemusíte tedy mít obavy), anebo můžete potvrzení dodat sami (výplatnice, výpis z účtu). V takovém případě je ale celý proces o něco pomalejší, protože se zadané informace kontrolují ručně.

To je vše!

Tím je vaše žádost hotová a vy můžete vyčkat na vyhodnocení a kontakt od poskytovatele Kimbi půjčky. Měli byste být kontaktováni velmi rychle (při našem testu se operátor ozval asi za 30 minut).

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…