Pokud jste si v minulosti „vzali“ některý z finančních produktů – ale netýká se to jen jich – velmi pravděpodobně byla součástí smlouvy i příloha týkající se souhlasu se zpracováním osobních údajů. Co to pro vás znamená a jak tento souhlas odvolat? Nabízíme dokument ke stažení.

Odvolání souhlasu se zpracováním údajů

Pokud jste dali souhlas se zpracováním svých osobních údajů, znamená to pro daného poskytovatele možnost zadat informace o vaší osobě například do registru dlužníků (SOLUS apod.), ale rovněž tato data může (a často tak činí) sdílet se svými smluvními partnery. K vašim osobním údajů tak mohou mít přístup třetí strany a nakládat s nimi – obvykle toho využívají například k zasílání nevyžádané reklamy.

Spolehlivá půjčka bez kontroly registru

Splatili jste dluhy, ale přesto jste v SOLUSu?

Může se stát, že záznamy v registru dlužníků zůstanu i po řádném splacení všech závazků včetně úroků. Taková situace může danému klientovi samozřejmě pořádně zkomplikovat život a je pochopitelné, že se takového záznamu pokusí zbavit. Jak na to? Samozřejmě je nezbytné uhradit všechny dluhy včetně úroků. Informace o takových závazcích lze zjistit právě např. ze SOLUSu (stačí si objednat SMS, nebo papírový výpis). Pokud záznam zůstane v registru i nadále, zašlete výpověď na poskytnutí osobních údajů jak původním věřitelům, tak SOLUSu. A pokud ani to nepomůže, obraťte se na ÚOOÚ s podnětem. Úřad má řadu způsobů, jak takovou situaci vyřešit.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…