Pokud klient přesáhne 65 let věku, bude mít potíže sehnat solidního poskytovatele peněz, který by byl ochotný mu půjčit. Banky i nebankovní poskytovatelé takové žadatele totiž shledávají jako velmi rizikové – paradoxně více než třeba mladší žadatele se záznamem v registru dlužníků SOLUS apod. Půjček pro seniory není mnoho a ani my je nedoporučujeme, pokud jste v důchodovém věku a potřebujete půjčit peníze, může pro vás být užitečný článek Dobré rady, pokud uvažujete o půjčce. Pokud ale jste pro půjčku rozhodnuti, pokusili jsme se alespoň zmapovat stávající nabídku.

Nabídka půjček pro důchodce

Pokud o půjčku žádáte, měli byste splňovat alespoň jednu z těchto podmínek:

  • Stálý finanční příjem (důchod)
  • Nemovitost v osobním vlastnictví, kterou můžete ručit

Půjčka pro seniory od Acema Credit

Společnost Acema Credit nabízí velké půjčky s dlouhou dobou splatnosti. Podmínkou pro získání je ale vždy nutnost ručit odpovídající nemovitostí. Půjčku pak mohou získat jak žadatelé se záznamem v registru dlužníků SOLUS, ale třeba i právě senioři. Ručení nemovitostí je ale vždy rizikové a mělo by být poslední možností v každé životní situaci.

Půjčka pro důchodce od GE Money

GE Money Bank je dobře známou bankovní institucí s celosvětovou působností. U GE je možné získat menší půjčku i v důchodovém věku. Nelze čekat, že banka poskytne milionové částky, ale zase nebude nejspíš vyžadovat ručení nemovitostí – a to je hlavní výhoda. Stejně jako GE i další české banky mají v nabídce produkty, které mohou seniorům vyhovět. Za zmínku jistě stojí i půjčka od České spořitelny, nebo Komerční banky. Bankovní půjčka je pro důchodce rozhodně nejvhodnější formou (pokud tedy nemají možnost půjčit si přímo od svých potomků).

Ferratum nabízí půjčku do 85 let

Ferratum.cz je také všeobecně známou a dobře prověřenou společností. Všem žadatelům nabízí malou nebankovní půjčku – a těm novým dokonce zadarmo (bez úroků a poplatků). Peníze zasílá na bankovní účet, ale je možné si je nechat vyplatit i poštovní složenkou. Jedná se o krátkodobou půjčku, tudíž je doba splatnosti maximálně 45 dní. Hlavní výhodou je, že Ferratum půjčuje důchodcům až do věku 85 let a bez ručitele. Úrok je (v porovnání s nebankovní konkurencí) průměrný, rozhodně ne nízký, ale ani ne přehnaně vysoký.

Půjčka od Creditportal.cz pro seniory

Creditportal nepůsobí na trhu zase tak dlouho, ale jeho nástup byl velmi prudký. Půjčku mohou získat i důchodci, ale nevýhodou je vyšší úrok. U Creditportalu není možné získat velké částky, jedná se tak o produkt vhodný spíše na pokrytí běžných malých výdajů (složenky, dluhy). Společnost Creditportal umí peníze vyplatit v hotovosti na pobočkách benzinek EuroOil (je jich více jak 190 po celé ČR), anebo je poslat přímo na Blesk peněženku.

Autor článku:

S ohledem na datum vydání tohoto článku nemusí být všechny uvedené informace aktuální.
Vždy aktuální informace a parametry naleznete na stránkách daného poskytovatele.


Přečtěte si také…